Marin Čilić u polufinalu US Opena

0

Treći je put Marin Čilić zaigrao u četvrtfinalu US Opena i konačno je prošao tu prepreku i plasirao se u polufinale. Nakon drame u pet setova protiv Francuza Simona, Čilić je Berdycha sprašio glatko u tri seta 6:2 / 6:4 / 7:6 (4). Dugo smo čekali ovaj trenutak, no jednom je i taj trenutak morao doći, trenutak u kojem je Čilić izjednačio svoj najbolji rezultat karijere. Marin je postao prvi Hrvat nakon Gorana Ivaniševića 1996. koji je na US Openu došao među zadnja četiri igrača.

Čilić je Čeha riješio puno lakše od očekivanog, u prvom gemu oduzeo je Berdychu servis, te još jednim breakom osigurao prvu dionicu meča. U drugom setu smo gledali istu sliku, Čilić je dominirao u svim segmentima, te je identičnim početkom napravio veliku prednost koju je do kraja seta znao sačuvati. U trećem setu se budi Čeh i odlazi na velikih 4:1, no naš prvi reket se vraća u velikom stilu i odvodi treći set u tie-break kojeg je na kraju odličnom igrom odlučio za sebe.

Marin Čilić je ubacio 19 as servisa uz visok postotak ubačaja prvog servisa (63 %), protivnik u polufinalu bit će Roger Federer koji je svladao Gaela Monfilsa u pet setova. Polufinale je na rasporedu u subotu. (cd,foto: aon/wiki)