Marin Čilić osvojio US Open!

0

Marin Čilić okrunio je svoj veličanstven nastup na posljednjem Grand Slam turniru u 2014. Nakon sat i 54 minuta igre pobjedio je u finalu Japanca Keija Nishikorija i upisao se među pobjednike Grand Slama.

Gledali smo dosta nervozan ulazak Čilića u meč, gdje je Japanac pri prvom servisu već imao break loptu, no hrvatski tenisač uspio je obraniti tu break loptu i povesti s 1:0. Kod Marinovog vodstva od 3:2 Japanac gubi svoj servis i Čilić povećava vodstvo na 4:2, da bi prvi set bez većih poteškoća odlučio za sebe sa 6:3.

U drugom setu opet dominacija Čilića, koji brzo stiže do vodstva 3:1. Tek u osmom gemu Japanac stiže do svog prvog breaka i smanjuje na 5:3 da bi odmah potom izgubio vlastiti servis i Čilić uzima i drugi set sa 6:3.

Treći set je započeo kao drugi set, Marin je pri vodstvu od 2:1 uspio doći do breaka prednosti i za većinu gledatelja je tu priča bila završena. No, Nishikori još jednom daje sve od sebe, pri vodstvu Čilića od 4:2 imao je čak četiri prilike za break ali hrvatski tenisač je uspio obraniti servis te povesti s 5:2 i tu je priči bio kraj. Bravo Marine!

Na ceremoniji nakon susreta Marin Čilić rekao je: “Težak rad se isplatio i to posebno kroz posljednjih godinu dana. Veliku ulogu u tome ima Goran koji mi je puno toga donio, donio mi uživanje u tenisu i igram svoj najbolji tenis u životu. U ovakvom meču nikada ne znate kada će živci proraditi. U početku meča obojica smo bili jako nervozni, ali uspio sam doći do tog breaka nakon čega je bilo lakše. Danas mi se ostvarilo sve o čemu sam sanjao, ovo je samo dokaz da ako naporno radiš, da će ti se vratiti.” (cd,foto: FilipFeja / wiki)