Čilić odveo Hrvatsku u Svjetsku skupinu Davis Cup-a

0

Nakon što je Mate Delić sve imao u svojim rukama, vodstvo od 2:0 u setovima, Nizozemac Haase je pred domaćim navijačima uspio preokrenuti meč i izjednačiti rezultat na 2:2. Bilo je jasno da Marin Čilić mora stupiti na teren i osigurati Hrvatskoj mjesto među najboljim reprezentacijama svijeta.

Poslije tri sata igre i izgubljenog prvog seta, Marin Čilić preokretom je protiv 140. igrača svijeta de Bakkera odveo Hrvatsku u Svjetsku skupinu. Zaista će Čilić pamtiti ovaj tjedan iz snova, u ponedjeljak je osvojio US Open a na kraju tjedna Hrvatsku odveo u svjetsku tenisku elitu.

Na početku sve to nije izgledalo dobro, prvi set je de Bakker osvojio sa 6:7. U drugom setu Čilić se vraća s vodstvom 3:1 i izjednačava u setovima. U trećem setu smo gledali jednosmjerni tenis te odličnu igru našeg tenisača, koji lakoćom osvaja treći set. U četvrtom setu se igralo poen za poenom, bilo je uzbudljivo no kod 5:5 Čilić oduzima servis Nizozemcu i rutinski dolazi do pobjede.

Poslje velike pobjede Čilić je prokomentirao susret: “Odlicno je krenuo de Bakker, servirao je prave bombe i riskirao. Ja sam se drzao, imao svoje sanse, ali znao sam da moram nastaviti igrati svoju igru i pritiskati ga. Nije bilo lako, alio je bilo zasluzeno, Izvukao sam se kada je trebalo. Talentirani smo, imamo lijepu buducnost i nadam se da mozemo daleko. Uzivamo u svakom nastupu, bilo je jako vazno vratiti se u Svjetsku skupinu”. (cd,foto: FilipFeja / wiki)

Davis Cup, kvalifikacije za Svjetsku skupinu: Nizozemska – Hrvatska 2:3
Čilić – De Bakker 6:7, 6:4, 6:2, 7:5