Košarkaši Komušine poraženi na gostovanju kod Ludwigsburga

0

U prvoj utakmici nove sezone košarkaši Komušine izgubili su nakon velike borbe na gostovanju kod Ludwigsburga. Od početka se vidjelo da je momčad Ludwigsburga uigrana i ekipa s boljim organizacijom igre. Upravo tamo žele doći i hrvatski košarkaši, no prije toga se momčad još mora kompletirati, što će još malo potrajati.

Unatoć tome Komušina je ušla puno bolje u igru i zahvaljujući Sascha Kesselringu na semaforu je stajalo 6:13 za goste iz Haiterbacha. Nakon toga slijedi pad u obrani i brze tri trice Ludwigsburga s kojima preokreću rezultat u svoju korist. Da bi u sljedećim napadima suci došli u centar pažnje dosudivši dva dvojbena prekršaja Tim Burnette-u u napadu. Nakon ova dva prekršaja uslijedile su dvije tehničke pogreške protiv Komušine, na iznenađenje svih navijača u dvorani. No Komušina je i dalje ostala u igri, zakucavanje Christoph Ley-a značilo je novo vodstvo gostiju 35:36. Na strani Ludwigsburga se onda ukazao sjajni Simon Kutzschmar i s osam poena u nizu odveo svoju momčad u vodstvo od 47:37. Samo u prvom poluvremenu Kutschmar je zabio 24 poena.

Početkom drugog poluremena Tim Burnette je ostao na klupi za pričuve kako ne bi odmah dobio svoj 5. prekršaj. David Jackson je smanjio na 47:42, ali onda Ludwigsburg pravi seriju i odlazi na 62:46 i tu se činilo da će se Komušina raspasti. Centar Sascha Kesselring je uzvratio borbenošću i pokrenuo tricom seriju od 9:0 i Komušina se vratila na 72:70, preokret je bio sasvim blizu. Ludwigsburg se nije dao i hladnokrvno iskoristio nekoliko grešaka Komušine u napadu za vodstvo od 80:70. Tim Burnette je uspio još malo smanjiti rezultat ali više se nije moglo na početku sezone.

“Ova utakmica protiv jakog Ludwigsburga nam je došla prerano. Igrati protiv ovako organiziranog, discipliniranog i strukturiranog protivnika u prvom kolu je zaista teško. Ipak smo bili velikim dijelom prvog poluvremena bolja ekipa. Četiri nevjerojatno dosuđena prekršaja, dva u napadu te dvije tehničke su nas izbacili iz ritma. U drugom poluvremenu smo se sjajno vratili u susret da bi na kraju odigrali nedisciplinirano, te u nekim akcijama nismo imali sreće u napadu, tako da na kraju nismo uspjeli pobjediti.” komentirao je trener Komušine Felix Döbele. (cd; Komušina)

KKK: Franko Koljanin (5/1); Tim Burnette (30/3); Domagoj Buljan; David Jackson (14/1); Christopher Ley (13); Slaven Ponjavić (2); Renato Stojcević; Mario Marić (3/1); Sascha Kesselring (16/1)