Košarkaši Komušine ostvarili prvu pobjedu

0

Nakon prospavanog ulaska u utakmicu ekipa Komušine pokazala je odličnu timsku košarku. Hrvatski košarkaši su bili izuzetno motivirani za premijerni nastup pred vatrenom domaćom publikom, ali istovremeno je i nervoza bila očita. Slab postotak šuta Komušine su kažnjavali igrači Ulma Daniel Albus i Christian Große, koji su u prvim minutama zajedno zabili 20 poena. Ali odlični David Jackson i Slaven Ponjavić držali su Komušinu u igri i na kraju prve četvrtine gosti iz Ulma su imali vodstvo od 16:29. Upravo su navijači “Krvave Sikire” izabrali Slavena Ponjavića za najboljeg igrača protekle sezone, što ga je dodatno motiviralo u ovoj utakmici. Dva novopridošla igrača Franko Filipović i Franko Koljanin su svoje prve minute dobili u prvoj četvrtini, te je upravo ovaj dvojac označio preokret ove utakmice da bi se na poluvrijeme otišlo vodstvom 50:49.

U drugom poluvremenu domaćin se raspucao, te Ulm više nije imao prilike uhvatiti priključak. Pogotovo David Jackson i Slaven Ponjavić su se iskazali sa po 22 postignutih poena. Hrvatski košarkaši su nadigrali goste iz Ulma i na kraju slavili sa 104:83. Gledatelji su mogli vidjeti potpunu drugu sliku nego u prvoj utakmici u Ludwigsburgu, pogotovo novak Franko Filipović se pokazao kao kvalitetno pojačanje pod obručima.
“Nakon vrlo lošeg početka smo brzo našli pravi odgovor na igru Ulma. Još uvijek se tražimo, kasno smo formirali ekipu i trebat će nam još vremena. Današnji postotak šuta je bio odličan, dokazali smo koliko varijacija imamo s ovim rosterom. Moram istaknut kako je Ulm u prošloj utakmici primio samo nešto više od 60 poena, valjda i to nešto kaže o našoj igri.” izjavio je trener Felix Döbele nakon utakmice. (cd)

KKK: Tim Burnette (14/3), Franko Filipović (19), David Jackson (22/4), Sascha Kesselring (3), Franko Koljanin (12/4), Christoph Ley (12), Mario Marić, Slaven Ponjavić (22/2), Renato Stojčević