Komušina stigla do prve gostujuće pobjede

0

Tek u trećoj utakmici u gostima Haiterbach je došao do prve pobjede. I ovaj put su se navijači “Krvave Sikire” pobrinule da atmosfera u dvorani bude prava domaćinska, 50ak  navijača su stvorili lijep ugođaj na tribinama. Kao u prethodna dva susreta Haiterbach je i ovaj put nastupio bez Sasche Kesselringa, ali zato se Domagoj Buljan vratio u ekipu. Na početku susreta je izgledalo kao na gostovanju u Karlsruheu, igrači Komusine su ušli loše u utakmicu te su domaći igrači Urspringa brzo poveli sa 17:6. Usljedila je minuta odmora trenera Döbele kako bi probudio svoje igrače. Ubrzo je stigla i prava reakcija ekipe, Tim Burnette je smanjio na 16:19 da bi Franko Filipović svojim koševima doveo Komušinu u vodstvo 22:21. Na poluvrijeme se otišlo vodstvom hrvatskih košarkaša 34:38. “Nakon lošeg ulaska u utakmicu smo se uozbiljili i vratili našim kvalitetama, koncentriranom i smirenom igrom smo preokrenuli utakmicu.” rekao je trener Felix Döbele.

U drugom poluvremenu košarkaši Komušine domaćim igračima nisu ostavljali previše prostora za igru, obrana je u nekim trenucima bila neprolazna a u napadu su se skoro svi igrači upisali među strijelce. Vrijedi spomenuti kako je svoje prve minute u Regionalligi dobio i 15-godišnji Christian Schuller. Okosnica momčadi Tim Burnette, David Jackson te Franko Filipović su bili najbolji u redovima Komušine. Utakmicu je analizirao trener Döbele: “Danas smo apsolutno zasluženo pobjedili. Nije ovo bila jednostavna utakmica za nas, no kako se utakmica razvijala mi smo igrali sve sigurnije i rasli smo iz minute u minutu. Bilo nam je itekako važno pobjediti na jednom gostovanju i napraviti još jedan korak u našem razvoju. (cd)

KKK: Tim Burnette (19/3), Domagoj Buljan, Franko Filipović (24), David Jackson (14/2), Franko Koljanin (14/2), Christopher Ley (10), Mario Marić (3/1), Slaven Ponjavić (4), Christian Schuller, Renato Stojčević