Komušina deklasirala Fellbach

0

Košarkaška poslastica odigrala se jučer u Haiterbachu. S petom uzastopnom pobjedom protiv izravnog konkurenta ActivBilanz Fellbach, Komušina se popela na treće mjesto. U prepunoj Kuckuckshalle pred fantastičnoj atmosferi odvijala se borbena i brza utakmica. Darroll Jones je utakmicu za goste otvorio sa pet uzastopnih poena, da bi kod domaćina Franko Filipović vratio vodstvo na 11:8. Tim Burnette i David Jackson su se priključili Filipoviću te sjajnom serijom Komušinu odveli na prednost od 21:11. Haiterbach je dijelovao čvrsto i organizirano, u obrani kao i u napadu, uz to su im igrači Fellbacha olakšavali život te soliranjem i izgubljenim loptama odlično pomagali. Gosti nisu znali što im se događa, te su bezglavo pokušavali stizati rezultat, no na poluvrijeme Komušina je imala zasluženo vodstvo 42:26. “U prvih dvadeset minuta smo pokazali jako dobru igru. Od prve sekunde smo bili spremni i budni i igrači su imali ogromnu želju za pobjedom. Danas je moja momčad pokazala što zapravo može.” rekao je trener Komušine Felix Döbele.

Početkom drugog poluvremena gledatelji su očekivali da će se gosti iz Fellbacha probuditi, no u tom trenutku se ukazao Tim Burnette i drugo poluvrijeme otvorio tricom. Usljedili su 20 fantastičnih minuta američkog razigravača, bio je nezaustavljiv (33 poena / 6 trica). Igrači Fellbacha su lagano smanjivali prednost koševima pod obručima, gdje su ih domaći košarkasi često znali samo prekršajem zaustaviti. No, zahvaljujući Tim Burnette-u i društvu, prednost se nije ozbiljnije smanjivala sve do 27. minute kad su gosti stigli na 57:49. David Jackson i ponovno Burnette su sa dvije trice odveli susret u mirnije vode, gosti iz Fellbacha jednostavno nisu imali lijeka protiv ovakve igre Komušine. Na kraju apsolutno zaslužena pobjeda Komušine 86:73, samo-prozvani favorit iz Fellbacha je zaprimio težak udarac i bit će vrlo teško ako žele još ostati u igri za prva dva mjesta. Pokazanom igrom u Haiterbachu ih čeka još mnogo posla. Trener Döbele za kraj je komentirao: “Današnja atmosfera je bila veličanstvena svih 40 minuta! Navijači su nas nosili do pobjede a pobjeda je zaslužena, igrali smo jako koncentrirano i sad idemo dalje.” Bivši igrac Komušine, koji je dočekan gromoglasnim pljeskom i pjesmom izjavio je: “Čestitam Komušini na zasluženoj pobedi, nadigrali su nas u svim segmentima i bolja ekipa je pobjedila! Mi još moramo mnogo toga naučiti, moramo naučiti igrati zajedno sa manje soliranja. Ponosan sam što sam bio dio ovog kluba i zahvaljujem se svim ljudima koji su me ovako srčano dočekali, da jednostavno nemam riječi. Klubu, navijačima i svim ovim dobrim ljudima želim od srca sve najbolje i još puno uspjeha!”(cd)

KKK: Tim Burnette (33/6), Franko Filipović (8), David Jackson (16/1), Franko Koljanin (1), Christopher Ley (7), Sascha Kesselring (10/1), Slaven Ponjavić (7/1), Mario Marić (4), Renato Stojčević.