Komušina poražena na gostovanju kod Schwäbisch Hall-a

0

Poslastica kola odigrala se u Schwäbisch Hall-u, gdje su gosti iz Komušine gostovali kod drugoplasirane momčadi lige. Gledatelji su vidjeli jednu odličnu utakmicu gdje je neizvjesnsot trajala sve do posljednje sekunde. Na završnom treningu gosti iz Haiterbacha su ostali bez važne karike, Slavena Ponjavića. „Pogodio nas je izostanak Slavena, on je itekako važan igrač za nas!“ rekao je trener Döbele prije početka utakmice. Domaćin nije mogao računati na svog prvog centra Idlera, koji je također otpao zbog ozljede za ovaj susret. Pred 300 gledatelja se odvijala prava drama, a u tragičara utakmice se pretvorio Franko Filipović, koji je nakon samo tri minute zaradio dvije tehničke pogreške (prigovor sucima), te nije mogao više nastaviti utakmicu. Nakon prve četvrtine domaćin je vodio sa 18:17. Drugi novak u redovima Haiterbacha Franko Koljanin je svoju momčad odveo u vodstvo 29:38, što je 50ak navijača Komušine natjeralo na još jače navijanje. U posljednjim minutama prvog poluvremena Komušina je prokockala teško izboreno vodstvo i na poluvrijeme se otišlo minimalnom prednošću gostiju 37:40.

Početkom drugog poluvremena gledatelji su mogli uživati u odličnoj košarci, gdje se vodstvo stalno izmjenjivalo, Sascha Kesselring i David Jackson vukli su hrvatske košarkaše da bi krajem treće četvrtine odlicni Radovan Cavlin skratio vodstvo Komušine na 57:58. Schwäbisch Hall potom radi seriju 11:0 i odlazi u vodstvo, da bi se ponovo probudili navijači Komusine i svoju momčad navijanjem ponovno vratili u susret. Sascha Kesselring i Jackson su smanjili rezultat na samo 68:70, Kesselring potom zarađuje svoj peti prekršaj i napušta igru. 14 sekundi prije kraja kod rezultata 72:72, Marko Lovrić za domćina pogađa samo jedno od dva slobodna bacanja. Posljednji napad pripao je gostima iz Haiterbacha, sjajni Amerikanac Tim Burnette je stvari uzeo u svoje ruke i izgubio loptu u prodoru prema košu. To je bila velika prilika za pobjedu. Komušina brzo zaustavlja igru prekršajem, domaćin opet pogađa samo jedno od dva slobodna bacanja. Opet Burnette uzima stvari u svoje ruke, krece prema košu, gdje je u vrlo dvojbenoj situaciji zaustavljen – ali suci se nisu oglasili i vrlo važna dva boda ostaju kod domaćina.

Trener Döbele rekao je poslje utakmice: „Izborili smo si odličnu priliku za pobjedu i nismo je znali iskoristiti. Mojim igračima skidam kapu za ovu borbenu predstavu, dali su sve od sebe i mislim da smo isto zaslužili pobjedu u ovoj utakmici.(cd)

KKK: Tim Burnette (11/1), Domagoj Buljan, Franko Filipović, David Jackson (13), Franko Koljanin (28/8), Sascha Kesselring (11), Mario Marić (2), Marko Krmpotić (2), Christopher Ley (7)