Drugi uzastopni poraz Komušine Haiterbach

0

2015 godina nije dobro počela za hrvatski klub iz Haiterbacha. I u trećem navratu košarkaši Komušine Haiterbach su doživjeli poraz na gostovanju u Ulmu, ovo je već drugi uzastopni poraz kojemu se zapravo nitko nije nadao. Prekasno se ekipa trenera Felix Döbele-a probudila i počela igrati svoju igru.

Početak utakmice za zaborav, brzo vodstvo domaćih košarkaša 21:6, tek su centri Komusine Filipović i Kesselring donekle držali svoju ekipu u igri. Novi razigravač Božidar Bubalo se pokazao kao novo kvalitetno pojačanje Komušine, Jan Rupčić izjavio je o svom novom igraču: “Još mu fali veza s momčadi, bio je i malo nervozan u prvoj utakmici. No uvjeren sam da ćemo s njim imati još puno lijepih trenutaka.”. Upravo je Bubalo dobro otvorio drugu četvrtinu da bi Tim Burnette poravnao rezultat na 29:29. Domaćini su otišli na poluvrijeme s vodstvom 41:37.

U drugom poluvremenu je najbolji u redovima Komušine, Tim Burnette, smanjio rezultat na 46:45, da bi se potom igra Haiterbacha sasvim raspala. Previše izgubljenih lopti u igri, šest tehničkih prekršaja koje su domaći košarkaši uspjesno kažnjavali i otišli u vodstvo 74:56. No kao u kup utakmici protiv Mannheima hrvatski košarkaši se nisu predavali, Franko Filipović je s pet uzastopnih poena podigao navijače Komušine na noge i utakmica je opet bila otvorena (75:70). Mladi igrači Ulma su se sve više mučili s igrom Komušine, da bi sjajni Daniel Albus tricom povećao vodstvo domaćina na 80:73. Tada stvari u svoje ruke uzimaju Burnette i Filipović i Haiterbach smanjuje zaostatak na samo dva poena. Istom mjerom uzvraća Daniel Albus na strani Ulma i pobjedu odnose domaćini.

“Nemogu vjerovati da cijelu utakmicu prespavamo i tek u zadnjoj četvrtini počnemo igrati. Danas smo izgubili dva boda jer nismo dali svoj maksimum. Ovo je bio savršen dokaz da se u ovoj ligi u svaku utakmicu mora ući sa 100 posto.” rekao je trener Komušine Felix Döbele. (cd, Komusina Haiterbach)

KKK: Tim Burnette (29/2), Franko Filipović (19), Božidar Bubalo (15/1), Sascha Kesselring (14/3), David Jackson (3/1), Franko Koljanin (3/1), Christopher Ley (2), Mario Marić, Slaven Ponjavić, Christian Schuller, Renato Stojčević