Komušina pala u zadnjim minutama u Fellbachu

0

Nakon velike borbe i dramatične završnice košarkaši Komušine poraženi su na gostovanju u Fellbachu 91:82. Utakmica u kojoj su hrvatski košarkaši pobjedu imali u rukama da bi je u samom finišu izgubili. „Mi smo danas također zaslužili pobjedu, ponosan sam na svoje igrače jer smo odigrali jednu borbenu utakmicu. Nažalost smo napravili nekoliko grešaka više od Fellbacha koje su na kraju presudile u ovoj utakmici.“ Pred 450 gledatelja se razvijala intenzivna i atraktivna utakmica. Vodstvo se stalno izmjenjivalo, gledatelji su uživali u napetoj utakmici do samoga kraja. Tek pred kraj prvoga poluvremena Komušina se zahvaljujući tricama odličnog Božidara Bubala te Slavena Ponjavića odvojila na 31:40. Stotinjak navijača Komušine su i u ovoj utakmici bili šesti igrač svoje ekipe i fantastično bodrili svoje ljubimce.

Početkom drugog poluvremena igrači Fellbacha pojačali su ritam, u ovoj fazi utakmice se ponajviše istakao sjajni David Michalczyk, koji je odveo domaću momčad do preokreta 49:48. Borba se nastavljala, Franko Filipović i Tim Burnette nisu dopustili da se vodeća momčd odlijepi na veću razliku. Nakon trideset minuta na semaforu je stajao rezultat 64:64, uvod u pravu dramu u posljednjoj četvrtini. Košarkaši Komušine nisu imali što izgubiti te su sjajnom igrom u 34. minuti poveli 66:75. No igrači Fellbacha preokrenuli su već nekoliko utakmica u ovoj sezoni, što dovoljno govori o mentalnoj snazi ekipe koju vodi hrvatski stručnjak Toni Radić. I ovaj put su uspjeli, te su igrači Radića u tri minute okrenuli utakmicu i otišli u minimalno vodstvo 76:75. Božidar Bubalo ponovo uzima stvar u svoje ruke i vraća Komušinu u igru 80:80.

U Fellbachu se odigravala infarktna utakmica, samo za ljude sa jakim živcima. Fellbach u tom trenutku odlazi na 82:80 da bi Christopher Ley pogodio za izjednačenje, no suci se oglašavaju i poništavaju koš jer je igrač bio tri sekunde unutar reketa. U sljedećem napadu domaćina pada odluka o pobjedniku, Kesselring za goste hvata skok no pod jakim pritiskom odmah gubi loptu te pravi prekršaj, kojeg suci karakteriziraju kao nesportsku pogrešku. Tomislav Martinović je siguran izvođač slobodnih bacanja, te nakon ubačaja sa strane isti igrač pogađa tricu i donosi domaćinu dva vrlo bitna boda u borbi za prvaka. „Odigrali smo fantastičnu utakmicu danas, ali smo u posljednjoj minuti maksimalno kažnjeni.“ rekao je vrlo razočarani trener gostiju Felix Döbele.

KKK: Franko Filipović (23), Tim Burnette (20/1), Božidar Bubalo (11/3), David Jackson (10/2), Sascha Kesselring (8), Christopher Ley (4), Mario Marić (3/1), Slaven Ponjavić (3/1), Domagoj Buljan, Franko Koljanin, Marko Krmpotić (cd)