Uvjerljivo slavlje košarkaša Komušine

0

Nakon prošlotjednog poraza u Fellbachu, košarkaši Komušine su na domaćem terenu uvjerljivo svladali goste iz Remsecka 81:45. Hrvatski košarkaši su krenuli koncentrirano od početka susreta te su već nakon prve četvrtine imali ogromno vodstvo 21:8. Gosti, predvođeni bivšim igračem Komušine Al Elliott-om, kojeg su navijači dočekali sa gromoglasnim pljeskom, nisu pronašli put kako bi se vratili u utakmicu. Nikako nisu pronalazili igru protiv dobre obrane domaćina, koji su pametno kažnjavali svaku manju pogrešku gostiju. Ekipa Remsecka je brzo upala u mlin domaćih igraca, sijevale su sjajne kontre, trice Kesselringa i Koljanina koje su značile uvjerljivo vodstvo Komušine na poluvremenu 40:14. „Držali smo se dogovora prije utakmice i to je rezultiralo ovakvom igrom.“ rekao je trener Marić.

Gosti su u drugom poluvremenu malo živnuli, no nisu se uspjeli opasnije približiti Komušini, Jackson i Ponjavić su i dalje povećavali vodstvo. Ovoga puta nije bilo crnih rupa u igri, nova serija 12:0 i efektivno zakucavanje Tim Burnette-a značili su pravu katastrofu gostujućih košarkaša. Trener Marić je itekako bio zadovoljan pokazanom igrom svoje momčadi, jer teško je održavat isti ritam kada brzo povedete velikom razlikom: „Zahvaljujući odličnom početku mogli smo rotirati sve igrače s klupe, protivnik je danas imao zbilja crni dan kojeg smo mi odlično iskoristili.“ Strateg gostiju Frederik Mörbe je bio itekako razočaran nakon ove predstave u Haiterbachu: „Kao prvo moram pohvalit ovu atmosferu u Haiterbachu. Mi smo danas odigrali iznimno loše i nismo našli načina kako bi parirali njihovoj igri.“ U redovima Komušine su čak pet igrača završili sa dvoznamenkastim brojem koševa, dok je u redovima Remsecka jedino Al Elliott završio sa dvoznamenkastim brojem postignutih poena – 10. (cd, Komusina)

KKK: Tim Burnette (15/1), Franko Filipović (14), Sascha Kesselring (13/1), Franko Koljanin (11/3), David Jackson (10), Slaven Ponjavić (9), Christopher Ley (4), Božidar Bubalo (3/1), Domagoj Buljan (2), Marko Krmpotić