Slaven Bilić junak Istanbula, Dejan Lovren tragičar

0

U uzvratnoj utakmici Europske Lige između Bešiktaša i Liverpoola odlučili su jedanaesterci, nakon što su igrači Slavena Bilića anulirali prednost Liverpoola od 1:0 u prvih 90 minuta. Upravo je penal koji je Biliću donio pobjedu promašio hrvatski reprezentativac Dejan Lovren, koji je u ovoj sezoni stalna meta kritičara u Engleskoj.

Na Olimpijskom stadionu u Istanbulu navijači Bešiktaša su fanatično bodrili svoje ljubimce, no prvu pravu priliku su imali gosti, ali Sterling se nije najbolje snašao. U prvom poluvremenu gosti su bili konkretnija momčad, sa sigurnim Dejanom Lovrenom koji je odradio odličan posao, iako je imao jednu nespretno izgubljenu loptu koja je umalo rezultirala golom Bešiktaša.

U nastavku je domaćin krenuo angažiranije i konkretnije, Arslan se u 69. minuti našao u odličnoj prilici koju je zapucao da bi isti igrač u 72. sjajnim udarcem poravnao rezultat iz prve utakmice. Utakmica je morala u produžetke, gdje je Bešiktaš bio puno bolja momčad. Liverpool nije stvorio niti jednu pravu priliku. Obe ekipe nisu uspjele zabiti gol i utakmica je morala biti riješena u ruletu jedanaesteraca.

Svi igrači su bili precizni izvođači, Bešiktaš je poveo i posljednji izvođač za Liverpool je bio upravo Dejan Lovren. Odlučujući penal promašio je hrvatski reprezentativac i tako svojem omogućio bivšem izborniku veliku pobjedu. (cd, foto: ultraslansi / wiki)