Pogledajte dramski igrokaz “Slučaj Galilejac” u Darmstadtu!

0

U Hrvatskoj katoličkoj zajednici u Darmstadtu u nedjelju, 22. ožujka (15:30 sati, Feldbergstrasse 27, 64293 Darmstadt) gostuje Hrvatsko kazalište u Švicarskoj. Uoči Velikog tjedna i Uskrsnih blagdana više od 60 glumaca amatera (uključujući i glazbeni sastav) u originalnim kostimima izvest će dramsku predstavu “Slučaj Galilejac” u režiji dr. fra Šimuna Šite Ćorića.

Publici će biti predočena Isusova patnja koja je stavljena u okvire današnjeg društva, u kojem izdaja, nepravda i laži igraju itekako značajnu ulogu. Predstava je smišljena vrlo interesantno, uz mnoštvo pjesama i poznatih scena iz Biblije. “Pojavljuje se veliki broj paralela između kršćanske povijesti i današnjih događanja u našem društvu. Bitan naglasak stavljen je na to da bi svatko trebao početi od sebe i upitati se što može učiniti za postizanje veće pravednosti u našem društvu. Lako je odgovornost svaljivati na druge i prati svoje ruke, zatvarati oči nad problemima koji nas muče”, rekao je o svojoj predstavi fra Šito.

Dramski igrokaz “Slučaj Galilejac” traje nešto više od sat vremena, a nakon predstave kraće misno slavlje predvodit će fra Šito Ćorić i fra Nediljko Brečić. Gosti iz švicarskog Solothurna nakon događaja zadržat će se na ručku u prostorijama HKZ Darmstadt. Organizatori priredbe su Hrvatski svjetski kongres u Njemačkoj i Hrvatska katolička zajednica Darmstadt.

Prije Darmstadta, predstava se održava u 12 sati i u Hrvatskoj katoličkoj zajednici Offenbach. (cd)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *