Velika pobjeda Komušine

0

Još jedan favorit se nije dobro proveo na vrućem terenu u Haiterbachu, igrači Komušine svladali su favorizirane košarkaše iz Schwäbisch Hall-a 94:85.

Od samog početka susreta gledatelji su u prepunoj Kuckuckshalle gledali intenzivnu i neizvjesnu utakmicu. U prvoj četvrtini domaći košarkaši su preko Christopher Ley-a te Tim Burnette-a krenuli furiozno i poveli 28:17. Vidljiva je bila ogromna želja igrača trenera Marića da iz ovog susreta izađu kao pobjednici. U drugoj četvrtini gosti se i dalje nisu najbolje snalazili, Filipović i Ponjavić su radili što su htjeli i povećali vodstvo na 41:26. Atmosfera je bila na vrhuncu, navijači oduševljeni da bi se upravo u tom pozitivnom momentu ozljedio centar Kesselring, koji je dobio nezgodan udarac u koljeno i morao je napustiti igru. Usljedile su efektivne minute gostiju, koji su predvođeni sjajnim kapetanom Radovanom Cavlinom smanjili rezultat do kraja prvog poluvremena 48:42. “Vrlo dobro odigrana prva četvrtina nam je dala motivacije za više u ovoj utakmici. Znali smo da danas možemo doći do bodova.” izjavio je trener Mario Marić.

U nastavku su gosti zaigrali angažiranije i odlučnije da bi zahvaljujući odličnom Daliboru Čevrizu čak i poveli 65:67. Utakmica je bila na prekretnici, no američki razigravač u redovima Komušine, Tim Burnette, vraća utakmicu u egal te sjajnim zakucavanjem podiže čitavu dvoranu na noge i svojoj momčadi vraća prednost. Rezultat se stalno mijenjao, gledatelji su gledali napetu završnicu sjajne utakmice. Opet je Burnette taj igrač koji donosi razliku i povećava prednost domaćina na 85:80, u sljedećem napadu Cavlin gostima vraća nadu i smanjuje na 85:83. No želja igrača Komušine za pobjedom je bila prevelika da bi ovu utakmicu na kraju još izgubili. Na kraju su košarkaši Komušine pobjedili favorite iz Schwäbisch Hall-a rezultatom 94:85.

“Bila je ovo tvrda utakmica, prava košarka, često su se vodstva mijenjala, vrlo napeto do kraja. Mi smo danas odigrali odlično i zasluženo osvojili ova dva boda. Željeli smo igrati kao u prošlim utakmicama i sretan sam što se danas vidio još jedan pomak u našoj igri.” Rekao je nakon utakmice Mario Marić. S druge strane kapetan gostiju je bio vrlo kratak: “Čestitam Haiterbachu na pobjedi, presudio je naš mali roster igrača i manjak opcija u rotaciji.” (cd, Komusina)

KKK: Tim Burnette (38/3), Slaven Ponjavić (15/1), Franko Filipović (14/1), Christopher Ley (12/1), Božidar Bubalo (6), David Jackson (5/1), Sascha Kesselring (4), Franko Koljanin, Renato Stojčević