Komušina uvjerljivo pobjedila goste iz Ludwigsburga

0

I u trećoj uzastopnoj utakmici napadačka mašinerija košarkaša Komušine Haiterbach nije zakazala. Ovaj put su stradali gosti iz Ludwigsburga sa 113:95. Već nakon prve četvrtine na semaforu je stajalo 29:20 za domaćina, to vodstvo se stalno povećavalo zahvaljujući Tim Burnette-u i Franku Koljaninu. Mladi gosti iz Ludwigsburga pokušavali su se suprotstaviti agresivnom obranom te brzom tranzicijom, no ta taktika im ovaj put nije donijela ploda. Hrvatski klub je odigrao fantastično prvo poluvrijeme i zasluženo vodio 59:43.

Početkom drugog poluvremena gosti su ubacili u veću brzinu i smanjili zaostatak na 55:65. No tu je prestao otpor gostiju, nedostajalo je snage a s druge strane su Burnette i društvo lagano poentirali i krajem treće četvrtine ova utakmica je bila riješena. U zadnjoj četvrtini gledatelji su došli na svoje, 58 postignutih poena, napadačka igra s obje strane, Filipović i Koljanin su odveli Komušinu sa četiri postignutih trica na veliko vodstvo 106:79. Pri samom kraju gosti su uspjeli ublažiti malo rezultat na 113:95. Ovo je bila peta pobjeda iz posljednjih šest susreta pod vodstvom trenera Marića i dva kola prije kraja prvenstva osigurano je četvrto mjesto u ligi. “U napadu smo odigrali fenomenalno, igrali smo kao momčad. U obrani smo malo zakazali, pogotovo u posljednjih deset minuta gdje je pala i koncentracija jer smo imali veliko vodstvo u rukama. Moram pohvaliti goste koji se u niti jednom trenutku nisu predavali. Preostale su nam još dvije utakmice u kojima želimo odigrati u istom stilu kao ove prošle.” rekao je Mario Marić nakon utakmice. (cd, Komusina)

KKK: Franko Filipović (22/1), Franko Koljanin (22/5), Tim Burnette (18/4), Christopher Ley (16/1), David Jackson (9/1), Slaven Ponjavić (8), Domagoj Buljan (8/1), Božidar Bubalo (6), Renato Stojčević (4)