Komušina sezonu okončala na četvrtom mjestu

0

U posljednjem kolu regionalne lige košarkaši Komušine morali su na gostovanje u Leimen. Na put nisu pošli Christopher Ley i David Jackson, tako da je i trener Mario Marić morao obući dres i odigrati nekoliko minuta. Iako je ovo bila beznačajna utakmica za Komušinu, veliki broj navijača je krenuo na put u Leimen. Odmah na početku utakmice su Bubalo i Burnette utišali domaće navijače i Haiterbach je poveo 14:2. No domaćin se brzo vratio u igru i smanjio na 26:27 za kraj prve četvrtine. U drugoj četvrtini centar Leimena David Bohr stvarao je hrvatskim igračima ogromne probleme pod obručem, i to je rezultiralo vodstvom domaćina na poluvremenu 52:49. No prava tragedija se dogodila Tim Burnette-u koji se dao unutra tri minute isprovocirati, da bi ga suci sa dvije tehničke pogreške izbacili iz igre. “To nama stvarno nije trebalo u zadnjoj utakmici sezone. Ali vidjelo se da se Leimen borio protiv ispadanja iz lige i sve su pokušavali kako bi došli do pobjede.” rekao je trener Marić koji je bio itekako ljut na svoju momčad. “U poluvremenu smo se još jednom međusobno motivirali, one dvije tehničke protiv Tim-a su probudili inat u nama i jednostavno smo ovu utakmicu morali pobjediti”.

Početkom treće četvrtine Leimen povećava vodstvo za 55:49, no Filipović i Bubalo na strani Komušine uzimaju stvari u svoje ruke i okreću rezultat na 55:60. Leimen je pokušavao ostati u igri, no gosti su igrali sve bolje i bolje, pogotovo jer se i Franko Koljanin uključio u zadnjoj četvrtini u igru i ubacio 15 poena. Na kraju još jedna uvjerljiva pobjeda Komušine 81:99. “Htjeli smo ovu utakmici pobjediti za Tim-a kao i za naše fantastične navijače, strašno je kako su nas i danas bodrili. Pokazali smo što možemo i ovo je zbilja odličan završetak sezone!” Iako je Leimen doživio poraz, osigurali su opstanak u ligi, Komušina sezonu završava na četvrtom mjestu, s drugim najučinkovitijm napadom lige. (cd, Komusina)

KKK: Božidar Bubalo (21), Franko Koljanin (21/3), Slaven Ponjavić (18), Tim Burnette (17/3), Franko Filipović (14), Manuel Rupčić (7/1), Mario Marić (1), Renato Stojčević, Domagoj Buljan