Crodnevnik eksluzivno s EuroBasketa u Zagrebu

0

Nakon nervoznog otvaranja i pobjede protiv Slovenije, večeras je odigrana druga utakmica u Areni Zagreb. Utakmicu protiv Grčke propustio je Bojan Bogdanović, zbog teškog pada u susretu protiv Slovenije. Bez Bogdanovića (i Marka Tomasa) Hrvatska je odigrala odličnu utakmicu da bi Grčka u posljednjim minutima susreta preokrenula vodstvo Hrvatske i odnijela pobjedu 72:70. Ponovno odlični Kruno Simon pogodio je jedno slobodno bacanje 3,2 sekunde prije kraja, drugo namjerno promašio i uhvatio skok u napadu, ali nije pogodio za produžetak.

U redovima Grčke sjajan je bio Vasilis Spanoulis koji je pogodio nekoliko važnih šuteva za tri poena i dirigirao igru svoje reprezentacije. Kruno Simon bio je najefikasniji hrvatski igrač s 18 poena, odlično su odigrali i kapetan Ukić te Dario Šarić. Hrvatska nogometna reprezentacija bi se morala ugledati na hrvatske košarkaše, momci igraju strastveno, srčano, borbeno i ne predaju se. Kao što je Velimir Perasović rekao: “Igrači imaju karakter i oni su sva svoja individualna ega podredili boljitku kolektiva.”

EuroBasket u Zagrebu je pun pogodak za hrvatsku košarku, za ovim porazom ne treba previše žaliti jer Perasovićeva Hrvatska ima viziju i budućnost! Iako se moglo i moralo više učinit za promociju košarke u Hrvatskoj, 365 dana predsjedniku HKS-a Ivanu Šukeru i suradnicima nisu bila dovoljna da prirede vrhunski spektakl (osim jednog “promotivnog igrališta” na Trgu Bana Jelačića, Arena protiv Slovenije je službeno bila rasprodana a dosta sjedala je zjapilo prazno), pa ne čudi što je publika na poluvremenu protiv Grčke žestoko izviždala predsjednika.

Svoje viđenje utakmice dao je izbornik Perasović: “Imam osjećaj da se na kraju osjetio zamor. Igrači koji su u prvom poluvremenu igrali sjajno kasnije su teže odrađivali situacije koje su im u početku išle dosta lakše. Oni imaju puno kreativnih igrača, ali i atletskih. Na kraju su nas probijali i došli do puno laganih poena u toj završnici. Atmosfera je bila lijepa, ljudi koji su došli znaju da je ovo reprezentacija iz samog vrha europske košarke”.

Nakon dana odmora slijedi utakmica protiv Makedonije. (cd)