Hrvatska jedva do pobjede protiv Nizozemske

0

Zemlja „Goude i Edamera“, možda su tako mislili naši košarkaši, možda su mislili da će Nizozemci odmah skinuti hlače, možda su mislili da će ih pregaziti kao plitak potok. U današnje vrijeme nema laganih protivnika, svaka ekipa koja je izborila EuroBasket „zna igrati“ košarku a pogotovo protiv domaćina će se svaka ekipa maksimalno mobilizirat i napalit.

Sve to uporno je ponavljao hrvatski izbornik Perasović, ali kao da ga njegovi igrači jednostavno nisu htjeli slušati, ili ga možda nisu htjeli čuti. Na kraju je Hrvatska jedva stigla do pobjede 78:72 te će kao drugoplasirana momčad napustit skupinu. Večerašnja utakmica protiv Gruzije, za Hrvatsku je rezultatski nebitna po pitanju plasmana.

Još jednom ulaz u utakmicu i sam pristup bili su katastrofalni, naši igrači ušli su previše opušteno u utakmicu i to joj se osvetilo. Atmosfera u Areni bila je tužna, prazna Arena a hrvatska reprezentacija igra na domaćem terenu. Opet si moramo postaviti pitanje što je to gospodin predsjednik HKS-a i veliki košarkaški znalac (bivši ministar) Ivan Šuker napravio za promociju zajedno sa svojim suradnicima!? Bili smo uživo na utakmici protiv Slovenije, za koju se tjednima najavljivalo da ulaznica jednostavno više nema, unatoć tim najavama u Areni je bilo dosta slobodnih mjesta.

Nevjerojatno je da smo na domaćem terenu u zadnju četvrtinu ušli sa samo dva poena razlike (64:62) dugo (predugo) se lomila utakmica pri tom rezultatu. Srećom izborena je završna faza turnira gdje nas čekaju Češka ili Latvija. Ponovo najbolji na terenu bio je Kruno Simo s 18 poena, osam asistencija i sedam skokova te Šarić s 15 poena, sedam skokova i četiri asistencije.

Utakmicu je komentirao Bojan Bogdanović: “Opet smo otvorili utakmicu na način koji se ne smije događati ovoj reprezentaciji, više niti sam ne znam koja je ovo utakmica u pripremama da ulazimo s minus deset zaostatka. Moramo ući puno jače u utakmicu i ne dozvoliti protivnicima da se ovako razmašu jer su onda poslije svi neugodni. Kada ovakve momčadi otvore utakmicu s pogođenim šutevima i nekim divljim ulazima, onda se dodatno razigraju i teško je igrati. Vodilja nam treba biti drugo poluvrijeme protiv Makedonije ili utakmica protiv Grčke u kojoj smo 35 minuta dobro stajali na terenu i nismo dozvoljavali da nam protivnik stvori prednost” (cd)