Komušina i dalje stopostotna

0

U odličnoj utakmici Komušine i gostiju iz Ulm-a, hrvatski košarkaši iz Haiterbach-a slavili su na domaćem terenu, pred fantastičnom publikom. Bez David Jacksona i Christoper Leya ali s povratnikom u ekipu Frankom Filipovićem, Komušina je dočekala talentiranu momčad iz Ulm-a.

Marin Zelalija je odlično otvorio susret i odveo domaće košarkaše na 10:4 prednost, gosti su brzo uhvatili priključak preko mladog reprezentativca Mađarske, Marcell Pongo-a, i smanjili rezultat na 20:14. Upravo ovaj mladi Mađar je jedan od najvećih talenata Europe u svom godistu. Igrala se brza košarka, publika je bučno bodrila igrače Komušine, pod obručima Franko Filipović bio je nezaustavljiv da bi sa zvukom sirene Aleksandar Josić vratio domaćina u vodstvo 34:33.

Povratnik u redove Komušine, Amerikanac Al Elliott zabio je svoje prve poene u drugom poluvremenu te dvije vezane trice za vodstvo 47:38. No gosti se nisu predavali i uzvratili s tri trice. U zadnju četvrtinu se ušlo s vodstvom Komušine 53:47.

Posljednja četvrtina je ponudila odličnu košarku, pogotovo pod košem se razigrao Sascha Kesselring i odveo svoju momčad do nove pobjede u Regionalliga Süd/Südwest.

Poslje utakmice trener Domagoj Buljan rekao je: „Ekipa je pokazala ogromnu želju i to je bio ključ pobjede, pogotovo jer je naš postotak šuta danas bio loš. Srećom imamo široku klupu pa smo mogli držati visoki ritam tokom čitavog susreta. Pobjeda Komušine Haiterbach 82:69 na kraju je apsolutno zaslužena i ova sezona Komušina bi mogla završiti visoko u ligi, čak i uključiti u borbu za ulazak u viši rang natjecanja. (cd/Komusina)

KKK: Marin Zelalija (17/1), Božidar Bubalo (16/1), Franko Filipović (15/2), Al Elliott (14/3), Sascha Kesselring (10), Aime Franzin (5), Franko Koljanin (3/1), Aleksandar Josić (2), Mario Marić, Manuel Rupčić, Robert Balukcic, Renato Stojčević