Bez Hrvata u polufinalu ATP turnira u Baselu

0

Nakon Ive Karlovića koji je poražen od Franucza Gasqueta, iz Basela se oprostio i Marin Čilić.

Rafael Nadal koji je daleko od svojih najboljih dana i dalje je predobar za prvog hrvatskog tenisača. Španjolac je slavio u tri seta te se tako plasirao u polufinale Basela. Čiliću je ovo bio treci poraz u četvrtom međusobnom susretu.

Nije Čilić odigrao nezaboravan meč, no ono što je pružao malo više od jednog seta bilo je jedno od kvalitetnijih izdanja u ovoj sezoni. Tada se dogodila opet toliko puta viđena slika u tenisu Marina, pad koncentracije, udarci su jednostavno nestali i to je protivniku bilo dovoljno da našem tenisaču nanese 18. poraz sezone.

Imao je Marin 1:0 u setovima te brzi break u drugom setu i vodstvo od 2:0, da bi potom sve krenulo nizbrdo. Nadal se vratio u susret zahvaljujući Marinovim neprisiljenim pogreškama. Španjolac osvaja drugi set i u trećem setu Nadal ponovo nije morao odigrati da bi dobio poene, previše grešaka Marina i u polufinale Basela prošao je Rafael Nadal.(cd,foto:Diliff/wiki)

Rafael Nadal (Španjolska, 3) – Marin Čilić (Hrvatska, 7) 4:6, 6:3, 6:3