Komušina upisala pobjedu nakon debakla u kupu

0

KomusinaNakon poraza u četvrtfinalu kupa, košarkaši Komušine vratili su se obvezama u ligi.

U nedjelju ih je čekao odlazak na gostovanje u Derendingen. Za ovu utakmicu se u momčad vratio centar Sascha Kesselring, koji je uspješno zatvarao sve prilaze košu i time olakšao svojoj momčadi put do pobjede. Upravo je čvrsta obrana hrvatskih košarkaša bila najveći faktor za pobjedu, nakon prve četvrtine domaćin je gubio 9:27. Sjajni Marin Zelalija i Božidar Bubalo radili su što su htjeli, domaći igrači nisu imali recept kako zaustaviti ovaj dvojac. U drugoj četvrtini je ritam nešto pao tako da se Derendingen uspio približiti, na poluvrijeme se otišlo vodstvom Komušine 21:35.

U trećoj četvrtini se ozljedio najbolji strijelac Marin Zelalija te je morao napustiti igru, u tom trenutku glavne uloge u napadu uskočili su David Jackson i iskusni Al Elliott. Vodstvo se dalje povećavalo 32:49. U posljednjoj četvrtini i najvećem vodstvu košarkaša iz Haiterbacha 41:63 došlo je do mnogo rotacija pa je trener Buljan svim svojim igračima dao priliku da osjete loptu i teren. Tu fazu su domaći igrači iskoristili kako bi smanjili razliku, 54:66 – 19. pobjeda KK Komušine Haiterbach u ovoj sezoni.

„Bila je ovo vrlo cvrsta utakmica s cvrstim obranama. Ovo je mozda bila i nasa najbolja ovosezonska prezentacija u obrani. Moji igraci su pokazali karakter i odradili su odlican posao danas.“ za kraj rekao je trener Domagoj Buljan. (cd/Komusina)