Cedevita obranila naslov Kupa Krešimira Ćosića

0

Kup Kresimir CosicCedevita je u 25. finalu Kupa Krešimira Ćosića obranila naslov pobjedom nad Zadrom 74:70.

Obje momčadi su pokazali dobru košarku, susret je bio uzbudljiv do samog kraja kao što jedno finale Kupa mora i biti. U drugom poluvremenu Cedevita je pokazala zašto je u ovaj final four turnir ušla kao veliki favorit. Ipak je ovdje riječ o euroligaškoj momčadi s izvrsnim pojedincima. Borbenost i htijenje Zadrana nije bilo upitno, no na širinu klupe domaći igrači nisu imali odgovor. Upravo je Fran Pilepić svojim ulaskom s klupe pokopao sve nade Zadrana, šuter Cedevite spremio je čak pet trica u koš Zadrana.

Prvu četvrtinu obilježili su Delaš kod domaćina i White kod gostiju, prva četvrtina je završila 17:17. U drugoj četvrtini Cedevita ostvaruje prvu veću prednost i na poluvrijeme odlazi s četiri poena prednosti da bi u samoj završnici utakmice vodstvo povisili na osam poena prednosti.

U posljednjih deset minuta gledamo sjajnu utakmicu, večeras odlični Marinković i Delaš držali su Zadar u igri te su uspjeli smanjiti vodstvo Cedevite na samo dva razlike. 40ak sekundi prije kraja Gordić uzima stvari u svoje ruke i preko ruke Bašića pogađa tricu za pobjedu Cedevite.

Najefikasniji igrači finala bili su Pilepić sa 17 poena uz čak pet trica, Marinković je utakmicu završio s 22 poena. (cd)