Mannheim udaljio Komušinu iz utrke za prvaka

0

KomusinaProšle subote odigrao se derbi regionalne lige jug u Haiterbachu. Domaći košarkaši Komušine doživjeli su svoj drugi ovosezonski poraz protiv gostiju iz Mannheima. Haiterbach je unatoć nekoliko načetih igrača istrčao u najjače mogućem sastavu. Pred oko 500 gledatelja Komušina je preko agilnog Filipovića odlično otvorila utakmicu. Nakon početnog vodstva od 13:8 gosti su se sve bolje i bolje snalazili pred fantastičnim navijačima u Haiterbachu. U drugu četvrtinu Mannheim je ušao s vodstvom 15:21. Nevoljama po domaćina tu nije bio kraj, gosti su vodstvo povećali na deset razlike 36:46, Božidar Bubalo i Franko Filipović su u tim trenucima preuzeli odgovornost i smanjili zaostatak do poluvremena na na 36:42. „Mannheim je djelovao izuzetno kompaktno i čvrsto, mi smo imali previše grešaka koje su gosti znali iskoristiti.“ izjavio je trener Komušine, Domagoj Buljan.

Zahvaljujući gromoglasnoj podršci s tribina sjajni Franko Filipović odveo je svoju momčad u vodstvo 59:58. S druge strane, također sjajno raspoloženi Marcel Müller pogađa tricu za 59:61 da bi Božidar Bubalo izjednačio rezultat na 61:61. S tim rezultatom se krenulo u posljednju četvrtinu u kojoj su gosti preko svoja tri najbolja igrača Müller, Klimentov i Bohrmann izborili vrlo bitnu pobjedu 72:86.

Mannheim je još na početku sezone slovio kao jedan od favorita u borbi za prvo mjesto a to su u ovoj utakmici pokazali. U redovima domaćina jedan Franko Filipović, koji je ubacio 36 poena nije bio dovoljan za pobjedu i držanje priključka za vodećim košarkašima Fellbach-a. Košarkasi Komušine su se s ovim porazom udaljili iz utrke za prvaka, no sezona još dugo nije gotova i sve je još otvoreno.

Tijek susreta prokomentirao je vidno razočarani Buljan: „Već u prvoj utakmici smo imali puno problema protiv njih. Ovaj put su nas uspjeli zaustaviti. Uz to smo ponovno imali loš šuterski dan, tako da je Mannheim lakoćom zatvorio reket i naši centri su dolazili samo do teških šuteva. Za razliku od nas oni su sve svoje bitne šuteve pogodili. Čestitam Mannheimu na pobjedi. (cd)

KKK: Franko Filipović (36/1), Božidar Bubalo (14), Marin Zelalija (8/1), Al Elliott (4), David Jackson (4), Sascha Kesselring (2), Aleksandar Josić (2), Christopher Ley (2), Mario Marić, Manuel Rupčić