Hrvatska u četvrtfinalu Davis kupa

0

Borna CoricHrvatska teniska reprezentacija u Belgiji je izborila četvrtfinale Davis kupa. Poznato je da će za ulazak među četiri najbolje reprezentacije od 15. do 17. srpnja igrati u SAD-u protiv Amerikanaca.

Nakon Čilićeva poraza i očajnog meča protiv Davida Goffina (3:1 u setovima za Goffina), mladi Borna Ćorić morao je vaditi Hrvatsku u petom susretu. Mladi Zagrepčanin je nakon manje drame u prvom setu i tie-breaku bez većih poteškoća svladao objektivno slabijeg protivnika Coppejansa. Iako je ovaj meč odlučivao o ukupnom pobjedniku i Ćorić se prvi put u karijeri našao u takvoj situaciji, s tim pritiskom nije imao nikakvih problema.

U trećem setu priči je bio kraj, kad je Ćorić oduzeo servis Coppejansu i poveo 2:1, ostatak seta je bio malo jači trening za hrvatskog tenisača. (cd,foto:Michael Frey/wiki)

Borna Ćorić (Hrvatska) – Kimmer Coppejans (Belgija) 7:6 (5), 6:2, 6:2