Hrvatski rukometaši izborili OI u Riju!

0

Zlatko_Horvat_06Najbolji kad je najbitnije, upravo tako odigrali su hrvatski rukometaši i plasirali se na Olimpijske igre u Riju de Janeiru. Opet je stradala Norveška, kao u dvoboju za treće mjesto na Europskom prvenstvu u Poljskoj. Hrvatska je trebala pobjedu za prolaz a Norveškoj bio je dovoljan i remi.

U prvom poluvremenu nesavladiv je bio fantastični Ivan Stevanović, upravo je hrvatski vratar uništio Norvežane i odigrao ključnu ulogu u velikom odvajanju u prvom poluvremenu koje je i riješilo pitanje pobjednika. Nakon furioznog prvog poluvremena, Norvežani se nisu mogli vratiti u igru, tek su mogli pokušati izbjeći težak poraz. Izabranici Željka Babića od početka su bili angažirani, borbeni i kvalitetni.

U 22. minuti na semaforu stajao je rezultat 11:3 da bi se na odmor otišlo rezultatom 14:7, Stevanović je radio čuda na golu i zaključao svoja vrata.

U drugom poluvremenu Hrvatska je održavala prednost bez većih poteškoća, Norveška nije uspjela doći na ispod šest golova razlike. Hrvatska je pobjedila 27:21, najefikasniji u redovima Hrvatske bio je Domagoj Duvnjak sa šest golova, dok je za Norvešku šest golova zabio Magnus Jondal. (cd,foto: Kuebi/wiki)