Sevilla osvojila rekordni peti trofej

0

Sevilla FCLiverpool pod vodstvom popularnog Nijemca Jürgen Klopp-a protiv Seville nije uspio. Borbeni Španjolci su fantastičnim preokretom 3:1 dosli do trećeg uzastopnog trofeja Europske lige i s time izborili Ligu prvaka sljedeće sezone. Ovo im je rekordni peti trofej u ovom natjecanju.

Liverpool je bolje otvorio utakmicu, poveo nakon majstorksog gola Sturridgea, u prvom poluvremenu Englezima još je poništen gol Lovrena te nije dosuđen jedanaesterac.
No početkom drugog poluvremena slika se potpuno mijenja, niti minutu nakon početka drugog poluvremena Sevilla je izjednačila golom Gameira. Marino je sjajno prošao po desnom boku te ubacio u peterac gdje Gameiro nije imao problema zakucati loptu u mrežu. Sevilla se u tom trenutku probudila i preuzela inicijativu, Liverpool nije dolazio do pravih prilika. Već u sljedećem napadu iskusni Kolo Toure spasio je siguran gol za preokret Andalužana.

U 64. minuti Španjolci su ipak poveli nakon prekrasne akcije koju je završio Coke.

Nada kod Engleza nije umirala, Liverpool je već nekoliko puta ove sezone dokazao da se mogu vratiti iz rezultatskog minusa. Klopp je u posljednjih 20 minuta krenuo na sve ili ništa, što mu nije donijelo željeni rezultat. Sevilla je drugim pogodkom Cokea riješila dvoboj i tako došla do rekordnog petog trofeja u ovom natjecanju. (cd,foto:Aleksandr Osipov/wiki)