Argentinski kvalifikant bolji od Čilića

0

Marin CilicNakon finala u Ženevi, Marin Čilić je doživio brzi kraj na Grand Slam turniru u Parizu. U prvom kolu Roland Garrosa bolji je bio argentinski kvalifikant Marco Trungelliti.

Zemljana podloga je Argentincu daleko najdraža, ali daleko je od svjetskog vrha i njegovi nastupi na ATP Touru su prava rijetkost. No u Čiliću je pronašao svoju žrtvu i nad hrvatskim tenisačem ostvario svoju najveću dosadašnju pobjedu sa 7:6, 3:6, 6:4, 6:2.

U prvom setu Marin je kod rezultata 6:5 imao dvije set lopte, no nije ih uspio iskoristiti i poražen je u tie-breaku. U drugom setu Čilić igra odlično i poravnava na 1-1 u setovima. Čak je i u trećem setu Marin imao vodstvo od 4:2 da bi od jednom stao i Trungelliti uzima set sa 6:4 i sa 6:2 u četvrtom setu prolazi u drugo kolo.

Ivan Dodig je nakon velike drame i četiri sata i 16 minuta igre uspio se po prvi put plasirati u drugo kolo Roland Garrosa. U pet setova je pobijedio Mihaela Južnija 6:4, 5:7, 7:5, 2:6, 6:3.

Mirjani Lučić-Baroni za prolazak u drugo kolo bilo je dovoljno nešto manje od sat vremena, slovačka kvalifikantica Daniela Hantuchova nije imala šanse te je glatko poražena sa 6:1, 6:2. (cd,foto:Michael Frey/wiki)