KAKO SU IGRALI – Kapetan Srna, čarobnjak Modrić i heroj Čarli

0

hns be proud

Hrvatska nogometna reprezentacija na početku EURA 2016. svladala je Tursku rezultatom 1-0 te je ostvarila vrlo vrijednu pobjedu u prvoj utakmici na prvenstvu. Vatreni su ostavili jako dobar dojam te je šteta što nije barem još jedna lopta završila u turskoj mreži.
Već tradicionalno na velikim natjecanjima i na Crodnevniku ocjenjujemo igru naših reprezentativaca. Slobodno komentirajte i dodajte vaša mišljenja.

Subašić

Već standardno ulijeva sigurnost. Vratar ne mora biti spektakularan, ali učinkovit. Suba je baš takav.

Srna

Kapetan u najboljem izdanju. Borben, rastrčan, raspucan. Šteta što dobru partiju nije okrunio golom.

Ćorluka

Heroj Čarli. Unatoč ozljedi i turbanu na glavi odigrao besprijekorno. Na kraju spriječio dobru šansu Turaka.

Vida

Borben, ali ponekad nesiguran o predavanju lopte. Može i mora bolje.

Strinić

Nije davao velike impulse s lijeve strane. Također može i mora bolje.

Badelj

Dobar u pokrivanu rupa u sredini. Vidi se da mu nedostaje iskustva u velikim utakmicama. Nije nedorastao zadatku, ali mora više pokazati i igri prema naprijed. Šteta zbog voleja u prvom poluvremenu.

Modrić

Ponajbolji igrač na terenu. Sjajan gol, dobro dijelio lopte, tražio loptu, nudio se, otvarao prostor. Može Luka i još bolje.

Brozović

Desni bok i nije baš njegova pozicija, ali odigrao jako solidno. Dvije-tri dobre prilike za gol, šteta što nije jednu i iskoristio.

Rakitić

Dobra partija, u prvom poluvremenu nekoncentriran, kasnije popravio dojam odlučnošću, driblingom. Osjetio da su navijači zaspali, pa ih u pravom trenutku pozvao na podršku.

Perišić

Već uobičajeno jedan od najboljih na terenu. Brz, neuhvatljiv, odličan tehničar, sjajni ubačaji s lijeve strane. Morao je postići gol. Nadajmo se da nije ozlijeđen i da će biti još malo učinkovitiji.

Mandžukić

Puno pretrčao, trudio se, nije se našao u većim prigodama za gol, ali se zato okušao i kao asistent, i to jako dobro. Ipak, od njega očekujemo više u napadu.

U igru su ušli:

Kramarić

Nije mu ostalo previše vremena da se pokaže na lijevom krilu umjesto Perišića. Pokušao jednom probiti stranu, ali bez uspjeha.

Pjaca

Na terenu tek nekoliko minuta, zamijenio Mandžukića. Mogao je i Kalinić ući na tu poziciju.

Schildenfeld

Prekratak nastup da bi da se ocjenjivalo.

Trener Čačić:

Početna postava dobro odabrana. Eksperiment s Badeljom i Brozovićem za sada je uspio. Mogao je uvesti i Kalinića umjesto Mandžukića. Općenito učinkovitost u igri treba povećati. Drugi protivnici neće opraštati toliko propuštenih prilika.

(cd, foto: FB/Twitter)