Povijesna pobjeda Hrvatske za ulazak u osminu finala!

0

srna pobjeda protiv ESHrvatska nogometna reprezentacija zaključila je svoj nastup u skupini D senzacionalnom pobjedom protiv Španjolske, 2:1 u Bordeauxu. U odličnoj utakmici protiv aktualnih prvaka Europe posebno su se istakli golman Danijel Subašić koji je obranio kazneni udarac i Ivan Perišić, strijelac pobjedničkog gola…

Stvari za Hrvatsku nisu počele najbolje jer su Španjolci nakon sjajne akcije i okomitog proigravanja rano poveli. Međutim, Hrvatska se nije potpuno povukla i opasno je zaprijetila udarcem iz daljine Kalinića i prekrasnim pokušajem lobiranja španjolskog vratara od strane Ivana Rakitića. Hrvatskoj se posrećilo u 45. minuti kad je igrač utakmice Ivan Perišić probio lijevu stranu, prodao španjolskom braniču bicil i centrirao za Nikolu Kalinića koji je u maniri Zlatana Ibrahimovića petom izjednačio rezultat.

Španjolska kombinatorika u drugom poluvremenu pomalo se izgubila jer je Hrvatska pojačala agresivnost. Ipak, famoznu tiki-taku nemoguće je potpuno isključiti. Španjolci su dobili nepostojeći penal, ali je Danijel Subašić, uz pomoć dojava Luke Modrića i kapetana Darija Srne, pročitao Sergija Ramosa i obranio njegov udarac. Ono što je uslijedilo u zadnjih pet minuta utakmice ostat će zapisano u povijesti. Nikola Kalinić proigrao je na lijevoj strani Ivana Perišića koji je nakon dugog sprinta primio loptu i matirao De Reu za veliku pobjedu Hrvatske.

Hrvatski navijači bodrili su svoju reprezentaciju vrlo primjereno te nije došlo do izgreda, unatoč najavama koje je zaprimio hrvatski MUP i proslijedio francuskim kolegama.

Hrvatsku u osmini finala čeka jedna od sljedećih ekipa: Slovačka, Irska, Švedska, Belgija, Portugal, Mađarska, Austrija ili Island.

Ukoliko prođemo osminu finala, u četvrtfinalu bi nas čekao pobjednik susreta Poljska-Švicarska. (cd, foto: FB)