Hrvatska U-19 reprezentacija se oprostila od Europskog prvenstva

0

IMG_7850Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina upisala je i drugi poraz na Europskom nogometnom prvenstvu. U Aalenu Francuska je slavila glatko sa 2:0.

Izabranici Ferde Milina dobro su krenuli u utakmicu te imali nekoliko prilika za pogodak na otvaranju utakmice. No kako to obično biva, ako ne iskoristite svoje prilike, protivnik će vas kazniti. Upravo to su Francuzi učinili u 37. minuti. Sjajnim okomitim dodavanjem Ludovic Blas izbacio je cijelu obranu “mini vatrenih”, koje je preciznim udarcem iskoristio Jean-Kevin Augustin.

U drugom poluvremenu vidjeli smo lošu Hrvatsku, koja je pokušala preuzeti više rizika, no nisu uspjeli složiti pravu priliku za gol, sve su to bili jalovi pokušaji koje su Francuzi uspješno i lagano branili. Sjajnom dubinskom loptom Francuzi su uhvatili obranu Hrvatske na spavanju i poveli 2:0. Naime, Issa Diop izveo je slobodni udarac sa svoje polovice, sjajni Mbappe se ubacio između naša dva stopera i bez ikakvih problema svladao nemoćnog vratara Leticu.

Hrvatski reprezentativci će svoju posljednju utakmicu odigrati u ponediljak u podne u Heidenheimu protiv Engleske. (cd)