Fijasko u Heidenheimu: hrvatska U19 reprezentacija upisala i treći poraz

0

20160715_192444Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina poražena je i u trećem, posljednjem nastupu u skupini B na Europskom prvenstvu u Njemačkoj, a u ponedjeljak je izabranike Ferde Milina u Heidenheimu s 2-1 (2-0) nadigrala Engleska koja je osvojila prvo mjesto i izborila nastup u polufinalu.

Englezi su poveli već u 4. minuti kad je napadač Isaiah Brown ušao u kazneni prostor s lijeve strane i s 10-ak metara neobranjivo poslao loptu u desni donji kut hrvatskih vrata. Samo šest minuta poslije Englezi su udvostručili vodstvo. Brown je ponovno prošao po lijevoj strani, ubacio loptu pred naša vrata, gdje ju je nespretno zahvatio hrvatski branič Silvio Anočić i poslao u vlastitu mrežu. Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao, iako su hrvatski juniori nekoliko puta opasno zaprijetili engleskom vrataru.

U drugom poluvremenu je Hrvatska prva stigla do pogotka u 58. minuti, kad se kapetan Nikola Moro ‘lažnjakom’ oslobodio čuvara te snažnim udarcem lijevom nogom, s više od 20 metara, svladao engleskog vratara Woodmana. Nažalost, bila je to jedina lopta koja je završila u engleskoj mreži.

Hrvatski nogometaši su imali 11 udaraca na engleska vrata, od toga tri unutar okvira, dok su Englezi iz ukupno tri udarca, od toga jednog unutar okvira vrata, uspjeli postići dva pogotka.

Hrvatska završava svoj nastup na EP-u u Njemačkoj na zadnjem mjestu skupine B, bez osvojenog boda. Temeljni cilj izbornika Milina, plasman među prvih pet reprezentacija na turniru, nije ostvaren. Premda je nekoliko standardnih igrača U19 reprezentacije nedostajalo, dojam koji je ekipa U19 ostavila u Njemačkoj vrlo je blijed. Josip Brekalo iz Wolfsburga donekle je odskočio kvalitetom, a najveće razočaranje je bivši hajdukovac Andrija Balić koji je bezvoljnom igrom iritirao mnoge naše navijače koji su u velikom broju došli na utakmice u Ulmu, Aalenu i Heidenheimu. Mnogima je nejasno i nepozivanje mladog Hrvata iz Njemačke, Dominika Martinovića, koji je uoči nove sezone iz Bayerna prešao u redove novopečenog bundesligaša RB Leipzig i koji bi svojim zalaganjem, upornošću i kvalitetom nedvojbeno dobro došao vrlo lošoj Hrvatskoj na ovogodišnjem EP-u.

Inače, u izravnom dvoboju za drugo mjesto u skupini B Francuska je s uvjerljivih 5-1 porazila Nizozemsku i plasirala se u polufinale.

Polufinalni dvoboji su na rasporedu u četvrtak, 21. srpnja. Engleska će igrati protiv Italije, drugoplasirane momčadi skupine A, dok će se Francuska za ulazak u finale boriti protiv Portugala. (cd/H/CroExpress, foto: mediazzz agentur)