Komušina upisala poraz na početku sezone

0

KomusinaKošarkaši Komušine Haiterbach poraženi su na gostovanju kod RW Stuttgarta 88:82. Najviše problema u obrani stvarao je razigravač Stuttgart-a Cyrill Da Silva koji je bio pokretač svih akcija domaćina. Upravo s njim je obrana Komušine imala najviše problema.

Oko 150 gledatelja vidjelo je otvorenu utakmicu, u kojoj je Komušina unatoć lijepom vodstvu od 36:44 na poluvrijeme otišla s minusom od tri poena (50:47). U nastavku igre su hrvatski košarkaši, predvođeni sjajnim Frankom Filipovićem, preokrenuli rezultat i poveli sa 68:69. Sve sigurnija igra i bolji protok lopte rezultirali su još većim vodstvom 68:74.

Tri minute prije kraja susreta odlični Da Silva pogađa dvije trice za 80:80, da bi već u sljedećem napadu Colin Anwender odveo domaćina u prednost (82:80). Božidar Bubalo uzeo je stvar u svoje ruke i poravnao rezultat (82:82), sljedeće napade Stuttgart ni Komušina nisu uspjeli iskoristit, da bi Colin Anwender pogodio za dva poena i dodatno slobodno bacanje za vodstvo domaćih 85:82. Već u prvoj utakmici igrači Komušine, pod vodstvom novog trenera Sascha Kesselring, upisali su neočekivani poraz. (cd,foto:Vincent Anwender)