Komušina svladala BB Ulm

0

HaiterbachKošarkaši Komušine ostvarili su prvu pobjedu u novoj sezoni i to pred domaćom publikom. U punoj dvorani Kuckukshalle u Haiterbachu gosti iz Ulma su skoro došli do iznenađenja. Domaći igrači su od početka utakmice imali previše izgubljenih lopti i nisu uspjeli pogoditi nekoliko zicera. Mlada i poletna ekipa Ulm-a odigrala je vrlo zrelo i znali su iskoristiti pogreške koje im je Komušina nudila. U utakmici s malo postignutih poena gosti su na poluvrijeme otišli s vodstvom 24:29. Haiterbach je u napadačkom segmentu odigrao jako blijedo, ali zato su u obrani malo toga dopustili gostima.

“U prvom poluvremenu nas nije služio šut, bilo je samo pitanje trenutka kada će krenuti.”, rekao je trener Komušine, Sascha Kesselring. Kai Schlüter je drugi dio utakmice za goste otvorio s novom tricom i povećanjem vodstva na 24:34. U tom trenu dvije trice pogađaju Zelalija i Koljanin, publika je živnula i to je bio znak za buđenje domaćina. Sjajni Božidar Bubalo i Franko Filipović vukli su svoju momčad, upravo je Bubalo zabio sedam bitnih poena u seriji 11:0, s kojom su hrvatski košarkaši preuzeli vodstvo. Igrači Ulm-a nisu pronašli načina kako probiti odličnu obranu domaćina i Komušina je mogla slaviti 69:61 pobjedu protiv mladih gostiju iz Ulm-a.

Trener gostiju, Sebastian Ludwig izjavio je: “37 minuta je ovo bila sjajna predstava mojih igrača, no u zadnje tri minute su nas slomili i zasluženo pobjedili. Grad Haiterbach može biti ponosan na ovaj klub, organizaciju i atmosferu. Za nas je ovo bio vrhunac sezone!“ S druge strane trener Komušine bio je zadovoljan prvom pobjedom: „Danas smo odigrali dobru utakmicu. U napadu nismo iskoristili neke situacije s kojim bi lakše došli do pobjede, ali raduje me naša današnja predstava u obrani. U posljednjih 12 minuta sam napravio samo jednu izmjenu jer ta petorka je okrenula utakmicu i zaslužila ostati na terenu do zadnje sekunde.“

KK Komušina: Franko Filipović (31/2), Božidar Bubalo (21/2), Victor Lopatin (6/1), Marin Zelalija (4/1), Slaven Ponjavić (4), Franko Koljanin (3/1), Michael Hägele, Christopher Ley, Mario Marić, Renato Stojčević, Aleksander Josić (cd,foto: Pascal Höpke)