Sjajne vijesti iz Haiterbacha

0

KomusinaKrajem prošlog tjedna stigle su sjajne vijesti iz Haiterbacha. Prva je ta, što se u klub vratio bivši profesionalac, Amerikanac Tim Burnette. 34-godišnjak odradio je sezonu u drugoligašu Kirchheimu te se odlučio vratiti u hrvatski klub, gdje je bio i ostao miljenik publike. A druga dobra vijest je još jedna pobjeda na domaćem terenu i to protiv nezgodnih novaka iz Reutlingena.

Košarkaši Komušine su se tri i pol četvrtine mučili protiv agilnih i dobro organiziranih novaka u ligi. Kao i u dosadašnjim utakmicama, igra u obrani bila je odlična, ali zato se Komušina u napadu mučila, previše promašenih zicera, laganih poena koje su gosti znali iskoristiti. 25:29 vodili su gosti iz Reutlingena na poluvremenu.

Nastavak susreta nije donio neku novu sliku, domaćini su se ispromašivali a gosti su s dvije trice Justin Klaya povećali vodstvo na 29:41. Opet su glasni navijači „Krvave sikire“ fantastičnim navijanjem potaknuli svoje ljubimce koji smanjuju rezultat na 38:44. Tek u 34. minuti Komušina je povela, zahvaljujući pogodenim slobodnim bacanjima Michael Hägelea. No drami tu nije bio kraj, od jednom se ukazao najbolji igrač Reutlingena, Damir Dronjić, koji je s osam uzastopnih poena odveo goste u novo vodstvo 54:57. Odvijala se žestoka utakmica, prava drama kakvu često samo košarka može pisati i upravo je povratnik Tim Burnette uzeo stvari u svoje ruke i zabio sedam uzastopnih poena za 63:59. Iskusnog Amerikanca se do tog trenutka uopće nije vidjelo u igri. Atmosfera i navijanje u dvorani dosegle su vrhunac da bi Božidar Bubalo postavio zadnje poene za konačno slavlje Komušine 66:61.

„Ovo je bila teška borba i sretan sam što smo došli do pobjede u ovoj teškoj utakmici. Zadovoljan sam što su moji igrači danas shvatili da ovu utakmicu mogu pobjediti samo s ratničkim i borbenim pristupom. Jednostavno smo na kraju više željeli ovu pobjedu nego gosti.”, izjavio je nakon utakmice trener Sascha Kesselring. (cd,foto:Pascal Höpke)