Rutinska pobjeda Komušine na gostovanju u Karlsruheu

0

KomusinaZahvaljujući fantastičnoj seriji 27:4 u zadnjoj četvrtini, košarkaši Komušine došli su do još jedne pobjede. Čak tri četvrtine su domaćini iz Karlsruhea pružali žestoki otpor gostima iz Haiterbacha, no na kraju nisu ništa mogli učinit protiv petog poraza koji ih je zabetonirao na posljednjem mjestu na tablici.

Bila je ovo prva utakmica povratnika, Tim Burnettea, koji je zabio 34 poena (Filipović 30). U prve tri četvrtine vidjeli smo dosta lošu igru Komušine u obrani, previše promašenih šuteva izvan zone koje su domaći igrači lakoćom uhvatili. Pogotovo u ovoj fazi je Marin Zelalija sjajnim prodorima držao svoju momčad u igri. Osam uzastopnih poena te koš Aleksandra Josića sa zvukom sirene odveli su hrvatske košarkaše u vodstvo na poluvremenu 49:52.

Igrački kadar je po imenima daleko bolji od PS Karlsruhea, ali često puta je u sportu tako da ne igraju imena, već voljni momenat i agresivnost koji su u ovoj utakmici bili na strani domaćih igrača. Čim su se gosti iz Haiterbacha odvojili na nekoliko poena, Karlsruhe se vraćao borbenom igrom u utakmicu. U tim kritičnim fazama stvar u svoje ruke uzeo je iskusni Tim Burnette te zabio 10 poena.

Zahvaljujući puno ozbiljnijem pristupu utakmici u posljednjoj četvrtini, košarkaši Komušine stvorili su si veliku prednost koja je u 36. minuti iznosila 77:100. Mnogobrojni navijači koji su krenuli na put iz Haiterbacha nisu mogli vjerovati. Ozbiljan pristup u obrani i puno brža igra u napadu rezultirala je velikim vodstvom koje su domaći znali još smanjiti. Semafor je na kraju pokazao rezultat 90:101, još jedna pobjeda hrvatskih košarkaša, koji se nalaze na četvrtom mjestu u drugoj regionalnoj ligi. Trener Kesselring nije krio zadovoljstvo, ali je upozorio igrače: „Danas smo imali tri, četiri igrača koji su se pokazali u odličnoj formi, ali i ostali igrači moraju poraditi na sebi i dići se u formi. Danas sam zadovoljan s posljednjom četvrtinom! Ne smiju nam se događati oscilacije u igri kada izvadim igrače iz prve petorke, u obrani moramo odigrati puno čvršće i tu vidim još dosta mjesta za napredak.“ (cd,foto: Komusina)