Počela nova NBA sezona – čak sedam Hrvata u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu

0

Dario SaricSinoć su u NBA ligi prve utakmice sezone odigrali hrvatski košarkaši.

Najbolji među hrvatskim košarkašima bio je Bojan Bogdanović koji je u porazu svojih Brooklyn Netsa ubacio 21 poen. Boston Celtics su ipak bili bolji i pobjedili s 122:117.

Odličnu utakmicu odigrao je Dragan Bender koji je u svom debiju za Phoenix Sunse ubacio 10 koševa uz dva skoka i jednu ukradenu loptu. Sacramento je slavio na gostovanju u Phoenixu s 94:113. Ivica Zubac nije dobio svoje prve službene minute u pobjedi Lakersa nad Houstonom 120:114! Mario Hezonja odigrao je skromno postigavši samo tri poena, te je skupio tri skoka i dvije asistencije. Drugi Hrvat u Orlandu, Damjan Rudež nije ulazio u igru.

Dario Šarić od kojeg se možda i najviše očekuje odigrao je prvu utakmicu u svojoj NBA karijeri, no za 27 minuta na parketu postigao je samo pet poena promašivši čak 10 šuteva (2-12). U porazu Philadelphije 103:97 od Oklahome imao je i sedam skokova te po dvije izgubljene lopte i asistencije. (cd,foto: facebook)