Komušina uvjerljivo protiv Schwäbisch Halla

0

KomusinaKošarkaški Komušine nastavljaju s odličnim igrama. Prošlog vikenda su pred domaćom publikom pobjedili goste iz Schwäbisch Halla s 82:56 i time zasjeli na treće mjesto u ligi.

Od početka se igrala vrlo intenzivna utakmica u kojoj su suci dopustili nešto agresivniju igre s više kontakta. Početak utakmice su igrači iz Haiterbacha prespavali, raspoloženi Igor Salamun ubacio je tri trice za gostujuće vodstvo 9:19, da bi se ipak u drugu četvrtinu ušlo s manjim zaostatkom 17:20. U tom razdoblju igra domaćih se diže da bi zahvaljujući sjajnoj seriji od 14:0 došli do visokog vodstva 35:26. Zadnja akcija prvog poluvremena pripala je Božidaru Bubalu koji je dvije sekunde prije isteka vremena pogodio tricu s 20ak metara i zapalio cijelu dvoranu. Komušina je uspjela kontrolirati igru u drugom poluvremenu, gostima jednostavno nisu dopustili da se vrate u utakmicu, opet su sjajni bili Franko Filipović i Tim Burnette. Zanimljiv podatak je taj da hrvatski košarkaši u zadnjih šest minuta utakmice nisu primili niti jedan koš.

Svoje zadovoljstvo nije krio ni domaći trener Kesselring: “Bila je ovo utakmica kakvu sam i priželjkivao, moji igrači su odradili fenomenalan posao, odigrali su odličnu obranu i gostima nismo ostavili previše otvorenog prostora. Vrlo sam zadovoljan kako smo kao momčad odigrali u obrani. Do 34. minute utakmica je bila otvorena, no onda smo uspjeli slomiti protivnika i naša pobjeda je više nego zaslužena. Puni smo samopouzdanja pred sljedećim teškim ispitima koji nas čekaju.“

Pred Komušinom Haiterbach je teško gostovanje u Crailsheimu, koji imaju isti broj pobjeda i poraza kao Haiterbach (5:1) i trenutačno se nalaze na četvrtom mjesto na tablici. (cd/foto:Thomas Fritsch/komusina)

Za Komušinu su igrali: Franko Filipović (22), Tim Burnette (19/1), Božidar Bubalo (14/2). Marin Zelalija (11/1), Aleksandar Josić (6), Slaven Ponjavić (4), Michael Hägele (4), Sascha Kesselring (2), Christopher Ley, Victor Lopatin, Mario Marić