Crailsheim prejak za Komušinu

0

KomusinaKošarkaši Komušine Haiterbach doživjeli su visoki poraz na gostovanju kod Crailsheim Merlinsa 111:85. Upravo su Merlinsi na početku sezone bili jedan od glavnih favorita za prvaka u regionalnoj ligi 2, te su se ovom pobjedom vratili u utrku za povratak u regionalnu ligu 1 iz koje su ispali prošle sezone. S druge strane trener Komušine, Sascha Kesselring, će imati puno posla kako bi podigao svoju ekipu za sljedeće utakmice. Upravo je igra u obrani bila izuzetno loša i 111 primljenih poena jednostavno je previše: „Naša obrana na gostovanjima nije na razini kao što je to kad igramo na domaćem terenu. Već u sljedećoj utakmici od svojih igrača očekujem reakciju!“

Kvalitetni domaćini kaznili su svaku izgubljenu loptu igrača Komušine, a upravo im je brza tranzicija iz obrane u napad najveći forte. Na takvu igru gosti iz Haiterbacha jednostavno nisu imali odgovora. U prvom poluvremenu hrvatski košarkaši još su uspjeli održavati aktivan rezultat, na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 45:57 za domaćina.

U drugom poluvremenu Komušina nije pronašla lijek za brzu igru Crailsheima, koji su lakoćom kontrolirali i skok u napadu te tako lako dolazili do mnogo drugih pa i trećih napada. Ubrzo se vodstvo Merlinsa povečalo na 84:57 i tu je navijačima Komušine bilo jasno da povratka u ovoj utakmici više neće biti. U zadnjoj četvrtini jedino je još Franko Filipović s 14 poena pružao kakav takav otpor. Trenera Kesselringa još ne napušta optimizam: „Ništa još nije gotovo. Prvih pet ekipa lige još je uvijek vrlo blizu, sve je tu još otvoreno, mi se opet moramo vratiti na pobjedničke staze.“

KKK Haiterbach: Božidar Bubalo(4), Tim Burnette (24/3), Franko Filipović (27/3), Michael Hägele (3/1), Aleksandar Josić, Sascha Kesselring (5), Franko Koljanin (13/3), Mario Marić, Slaven Ponjavić (7/1), Renato Stojčević, Marin Zelalija (2).