Hrvatski rukometaši svladali Mađare!

0

Domagoj DuvnjakHrvatska je zahvaljujući sjajnom igrom u drugom poluvremenu pobjedila reprezentaciju Mađarske 31:28. Bila je ovo utakmica s dva potpuno različita poluvremena naših „Kauboja“, u prvom poluvremenu smo gledali nervoznu igru s mnogo pogrešaka, dok je u drugom poluvremenu Hrvatska pokazala lice kakvo želimo gledati u svakoj utakmici. U nastavku proradio je golman Filip Ivić, obrana 6-0 pokazala se kao pun pogodak a Manuel Štrlek sa šest golova bio je junak susreta. U prvom poluvremenu smo zabili samo 11 golova, što možda i najbolje govori o lošoj igri izabranika Željka Babića.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Manuel Štrlek sa šest golova, Domagoj Duvnjak s pet, dok su Zlatko Horvat, Luka Šebetić, Marko Mamić i Luka Cindrić dodali po četiri gola, a Filip Ivić je sakupio 12 obrana. Kod Mađara najefikasniji su bili Zsolt Balogh i Gergely Harsanyi sa po šest golova, dok je Mate Lekai dodao četiri gola.

Na ljestvici vodi Hrvatska sa četiri gola, Čile i Njemačka imaju po dva boda, dok su Mađarska, Bjelorusija i Saudijska Arabija bez bodova.

U susretu 3. kola Hrvatska će u ponedjeljak, 16. siječnja igrati protiv Bjelorusije u 20.45 sati. (cd,foto:Steindy/wiki)