Hrvatska protiv Španjolske za polufinale Svjetskog prvenstva

0

Domagoj DuvnjakVečeras u 20.45 sati Hrvatsku rukometnu reprezentaciju očekuje dvoboj četvrtfinala protiv Španjolske na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Francuskoj.

Dvoboj je najavio Domagoj Duvnjak koji nije na razini na kakvoj smo ga navikli gledati:

“Ja mogu izdržati naravno. Prije svega, još nisam zadovoljan kako igram svjetsko prvenstvo. Moram bolje. Ali mislim da je to isto rezultat toga koljena. Čak se ne bih složio da igra padne kad ja izađem. Luka stvarno igra fenomenalno ovo prvenstvo, drži konce u napadu i ja se nadam da će tako ostati. Odlična 6-0 obrana sa dva vrhunska golmana. I u napadu igraju puno na pivota što ćemo morati zaustaviti. Trče brzo svih 60 minuta. Bit će teška utakmica u svakom slučaju, ali se nećemo predavati. Mi ih respektiramo, ali ih se ne bojimo. Još nismo odigrali našu najbolju utakmicu i nadam se da će to biti protiv Španjolske.”

Pomoćni trener Petar Metličić analizirao je igru Španjolaca:

Igraju puno na pivota, a Aguinagalde je broj jedan. Imaju i sjajna krila te golmane, a možemo reći da su im ‘bekovi’ malo slabiji. Brzi su u tranziciji i to im je forte. Moramo biti čvrsti i odlučni sa što manje tehničkih grešaka jer Španjolci to dobro kažnjavaju. Moramo ih prisiliti da igraju šest na šest, jer na postavljenu obranu imaju više problema. Španjolska je izuzetna momčad koja se kroz godine nije puno mijenjala. Stigao je samo novi trener, ali ostala je ista filozofija. Igraju vrlo slično kao u Poljskoj. Mislim da možemo očekivati tešku utakmicu u kojoj moramo biti koncentrirani svih 60 minuta. Na ovom Svjetskom prvenstvu je sve moguće. Imamo svoju šansu i priliku izboriti polufinale.”

Hrvatska igrom na ovom prvenstvu nije oduševila, nadamo se da će upravo protiv jakih Španjolaca Hrvatska pokazati svoju pravu igru i svoje pravo lice. (cd,foto:Steindy/wiki)