Donna Vekić osvojila turnir u Nottinghamu!

0

Donna_VekicDonna Vekić stigla je do druge turnirske titule u karijeri! I to kako protiv najbolje britanske igračice koja je igrala pred svojim navijačima. No Vekić je odigrala sjajan meč, kako je on išao prema svom kraju, tako je i hrvatska igračica igrala sve bolje i nakon lošeg prvog seta, sve više je preuzimala kontrolu.

Konta je i sama priznala nakon meča da se sve teže nosila s Donnom kako je meč odmicao, da nije mogla držati korak s njezinom igrom i na kraju je upisala zasluženi poraz.

U finalu Nottinghamu stvari za hrvatsku tenisačicu nisu krenule dobro te je Konta sa 6:2 osvojila prvi set. U drugom setu Donna je igrala dosta bolje, brzo je prokockala break prednosti, ali konstantno je radila pritisak, imala set lopte prije tie-breaka, a kada ih nije tu iskoristila, iskoristila je prvu u 13. igri.

Donijelo je to odluku u trećem setu gdje je Vekić sjajno krenula i odmah povela s 2:0. Konta je iskoristila jedan krizni Donnin gem, vratila se u meč, ali kod 5:5 Donna radi ključni break koji joj donosi servis za meč. Tu je izdržala, nije dopustila Konti novi povratak i uz iskorištenu prvu meč loptu otišla je do pobjede.

Donna Vekić (Hrvatska) – Johanna Konta (Velika Britanija, 1) 2:6, 7:6(3), 7:5 (cd,foto:Peter Menzel/wiki)