Hrvatska nakon drame slavila protiv Bjelorusije

0

Hrvatska rukometna reprezentacijaHrvatska se pošteno namučila protiv Bjelorusa i puno više energije je potrošeno nego što je to trebalo biti. S ovakvom igrom baš i nećemo imati velike izglede napraviti nešto protiv Norvežana i Francuza.

Izabranici Line Červara odradili su korektno prvo poluvrijeme, doduše nije samljela protivnika ritmom ili nekom bajnom igrom, ali od početka je bila u vodstvu, kontrolirala situaciju i šteta je što nije iskoristila priliku kada se ukazala za potpuno odvajanje.

Kako je počelo, izgledalo je da bi Hrvatska mogla brzo prelomiti dvoboj, povela je s tri razlike vrlo brzo, ali Bjelorusija su se pokazali kao žilavi protivnik te su uhvatili priključak i smanjili na samo pogodak zaostatka. Na poluvremenu je na semaforu stajalo 15:12 za Hrvatsku, rezultat je nekako bio bolji od samog dojma.

Hrvatska teškom mukom dolazi do pobjede. izuzev jednog kraćeg razdoblja još jednom je izostala podrška vratara, bilo je dosta nesigurnosti u napadu i morat će bolje odigrati ako želi do pobjede protiv Norveške.

Izbornik bio je zadovoljan pobjedom protiv Bjelorusije i nezadovoljan sucima, koji su ga htjeli “masakrirati” a na pitanje o Norvežanima rekao je: “Ako se ne budemo vraćali u obranu, pregazit će nas”

Arena sablasno prazna

Na iznenađenje svih, zagrebačka Arena nije bila popunjena do kraja kao što je to bio slučaj u splitskoj Spaladium Areni.

Stipe Mandalinić: “Pa malo smo i mi igrači zeznuli, je’l da? Svi su računali da ćemo dobiti Švedsku i da ćemo prvu utakmicu igrati u subotu, a mi smo igrali danas. Čuo sam da je subota rasprodana tako da ne sumnjam da će podrška biti prava. Bila je i danas, navijači su nas pogurnuli kad je trebalo.“

Sljedeću utakmica Hrvatska igra protiv Norveške u subotu, u 20.30 sati. (cd)