Sjajni Borna Ćorić u polufinalu Indian Wells-a

0

Borna_CoricNastavlja se pobjednički niz Borne Ćorića na ATP Mastersu u Indian Wellsu. Uoči meča statistika je bila potpuno na strani Južnoafrikanca Kevina Andersona koji u tri međusobna dvoboja nije izgubio nijedan set.

Hrvatski tenisač napokon je uspio prekinuti negativnu seriju protiv vrlo neugodnog tenisača i fantastičnom predstavom doći do pobjede u tri seta. Gotovo dva i pol sata trajalo je prvo četvrtfinale na Indian Wellsu, a Ćorić je nakon gubitka prvog seta i breaka zaostatka u trećem došao do slavljsa u tie-breaku. U polufinalu ga čeka meč protiv Roger Federera, koji je bio bolji od Hyeon Chunga (7:5; 6:1).

Anderson je kontrolirao jrvi set još od samog otvaranja dvoboja. U prva tri gema izgubio je ukupno tri poena i lakoćom došao do prednosti 3:0. Ćorić je odigrao dobro sljedećih nekoliko gemova, no do prilike za break nije uspijevao doći. Anderson je još jednom pritisnuo hrvatskog tenisača na servisu, pri vodstvu 5:2, i iskoristio treću set loptu. Do prve prave prilike u meču Ćorić je došao na otvaranju drugog seta – dvije vezane break lopte, ukupno četiri. Posljednju je uspio i iskoristiti. Igrao je hrvatski tenisač puno bolje u odnosu na prvi set, posebno na vlastitom servisu, dopustivši tek jednu break priliku protivniku. Bez većih problema zaključio je set u svoju korist.

U svom prvom servis gemu posljednjeg seta Ćorić je spasio dvije break lopte. Uslijedio je period igre u kojem su obojica tenisača čvrsto držala vlastiti servis. Prvi je popustio 21-godišnji Zagrepčanin koji se našao u zaostatku 4:2. Kako je prednost od jednog breaka došla, tako je i otišla jer je Ćorić već u sljedećem gemu vratio set na početak.

Obojica tenisača držala su servis sve do tie-breaka gdje je mirnije ruke ipak bio onaj deset godina mlađi igrač. Nijedan poen na vlastitom servisu u 13. igri nije izgubio Ćorić, a oduzeo je dva protivniku što je bilo i više nego dovoljno za pobjedu. (cd/foto:Tatiana/wiki)

Borna Ćorić – Kevin Anderson (7) 2:6, 6:4, 7:6 (3)