Borna Ćorić ispao u četvrtfinalu Miami-a

0
Borna_CoricNajbolji njemački tenisač 20-godišnji Alexander Zverev u trećem je pokušaju uspio prvi put svladati 21-godišnjeg hrvatskog Davis Cup reprezentativca Bornu Ćorića sa 6:4, 6:4.
Nakon što je Ćorić bio bolji u prijašnja dva dvoboja, također odigrana na američkom betonu, 2015. na Mastersu u Cincinnatiju i 2017. na US Openu, Zverev je napokon pobjedio hrvatskog mladog tenisača. Ćorić je prvi stigao do prilike za break, već u drugom gemu meča, ali je Zverev izvukao 15-40. Kada su tri gema poslije zamijenili uloge, Ćorić je spasio prvu, ali ne i drugu priliku koju je stvorio Nijemac, kojemu je taj oduzeti servis bio dovoljan za osvajanje prvog seta nakon 36 minuta igre.
Slika se nije promijenila u drugom setu. Zverev je bio još konkretniji i agresivniji, a nastavio je odlično servirati te je ostavio 21-godišnjeg Zagrepčanina bez prilike za break. S druge strane, Ćorić je bio pod konstantnim pritiskom, izvlačio se u trećem i sedmom gemu, kad je spasio po dvije prilike Nijemca za novi break. Međutim, kad je Zverev stigao do 15-40 u devetom gemu, slomio je Ćorićev otpor, te je meč rutinski priveo kraju.
Borna Ćorić odigrao je još jedan odličan turnir te ga sad očekuje okupljanje Hrvatske Davis Cup reprezentacije u Varaždinu. (cd,foto:Tatiana/wiki)