Njemačka SELEKCIJA za dlaku ostala bez finala, Lučić i Luketić: Ponosni smo na dečke kao na vukovarski toranj

0

polufinale vukovarU polufinalu 16. Memorijala hrvatskih branitelja selekcija Hrvata iz Njemačke izgubila je od NK Rijeke 0-1. U vrlo borbenoj i napetoj utakmici sastav iz Njemačke bio je dominantan, ali je primio gol uoči kraja prvog poluvremena. Premda je trener Karlo Luketić u drugom poluvremenu stavio sve na jednu kartu i pojačao ekipu krilnim napadačima, lopta nije htjela u gol. Odlične prilike mogle su rezultirati izjednačenjem, ali sreća nije bila na strani mladih Hrvata iz Njemačke.

“Jako smo ponosni na dečke, u istoj mjeri kao i na vukovarski toranj. Pokazali su odličan nogomet i sjajno zalaganje. Za dlaku smo ostali bez finala. Prava šteta, ali takav je nogomet”, rezumirali su delegat Danijel Lučić i trener Karlo Luketić. U finalu turnira NK Rijeka igrat će protiv Osijeka koji je, iznenađujuće, svladao zagrebački Dinamo.

Prema mišljenju brojnih stručnjaka i skauta koji su pratili turnir, time će gledatelji u nedjelju u utakmici za treće mjesto gledati susret dviju ekipa koje su u igračkom smislu pokazali najviše na ovogodišnjem turniru u Vukovaru.

Glavni instruktor HNS-a Sreten Ćuk čestitao je hrvatskim dječacima iz Njemačke na izvrsnoj igri i rekao da mogu podignute glave nastaviti u nadmetanju za treće mjesto jer su unatoč porazu u polufinalu pokazali bolju igru od svog protivnika. (cd/, foto: dl)