Hrvatska ostvarila vrlo važnu pobjedu protiv Italije

0

Crosarka ZubacNastavljaju se kvalifikacije za svjetsko prvenstvo. Hrvatska u utakmici biti ili nebiti je ostvarila vrlo važnu pobjedu nad odličnim protivnikom. Nije bilo nimalo lagano, Italija je odlično šutirala, ali smo ih u trećoj četvrtini ponajprije odličnom obranom uspjeli slomiti te smo napravili veliku razliku. Pokušavala su nas Talijani stići, ali smo izdržali te smo na kraju slavili rezultatom 78:72.

Hrvatska je u utakmicu ušla odlično. Bili su dobro posloženi u napadu te solidni u obrani pogotovo kada su branili reket. Talijani nisu nam dopustili ni u jednom trenutku da se odvojimo. Nemilice su trpali trice i nije nam na početku bilo nimalo lako. Pogotovo se u momčadi Italije istaknuo Aradori koji je bio nezaustavljiv. No, i mi smo danas imali jake adute. U prvom planu je tu ponovno Bogdanović koji je kao i uvijek bio odličan te Ivica Zubac koji je pravo osvježenje za našu momčad. U prvom poluvremenu igrala se čvrsta utakmica te iako je Hrvatska većinom vremena vodila nije se uspjela pred početak velikog odmora odvojiti. No, u ovakvoj utakmici bilo kakvo vodstvo je velika stvar za nas.

U trećoj četvrtini vidjeli smo pravu rapsodiju naše reprezentacije. Sve segmente igre smo popravili te smo jednostavno pregazili Italiju koju je njezin zaštitni znak tj. šut izdao, ali to je uvelike zasluga Hrvatske koja više nije dopuštala lagane šuteve. Nismo više ni toliko solirali i stvarno smo izgledali kao momčad koja je više željela ovu pobjedu. Igrali smo dobro, ali onda kao što smo to već stvarno prečesto gledali počeli smo raditi gluposti u napadu. Loši šutevi, par izgubljenih lopta i naravno nekoliko trica Talijana i evo njih na minus četiri. Imali smo prilike postići par slobodnih bacanja, ali ni u tome nismo bili uspješni. Srećom obranu smo dobro odigrali tih zadnjih par sekundi i nakon što je napokon Zubac postigao slobodna bacanja mogli smo početi slaviti vrlo važnu pobjedu za nas.

Sada nam 1.7 slijedi Rumunjska i tu ne bi trebali imati problema. (cd/izvor:Crosarka)