U Vukovaru boravilo izaslanstvo irskog parlamenta

0

vukovar irskaZamjenica gradonačelnika Grada Vukovara Ivana Mujkić primila je izaslanstvo parlamentarne skupine prijateljstva Irska-Hrvatska Irskog parlamenta na čelu s Nj. E. Johnom Brassilom i Nj. E. Olive Hempenstall, veleposlanicom Irske u Republici Hrvatskoj. Sastanku su uz zamjenicu Mujkić nazočili i pročelnica Upravnog odjela za gospodarstvo, poljoprivredu i međunarodnu suradnju Marijana Grubišić te vukovarski gospodarstvenici Radwan Joukhadar, director tvrtke Yasenka i Saša Salamon, direktor tvrtke Code Consulting.
Tema sastanka bile su mogućnosti suradnje Hrvatske i Irske u IT sektoru, poljoprivredi, turizmu, znanosti te povezivanju lokalne zajednice dvaju zemalja.
“Održali smo vrlo ugodan sastanak na kojemu smo prezentirali mogućnosti ulaganja u naš grad, te povlastice koji Vukovar nudi svim zainteresiranim poduzetnicima koji su voljni investirati u naš grad. Od naših gostiju smo čuli primjere dobre prakse u Irskoj,” istaknula je zamjenica Mujkić nakon održanoga sastanka.
Voditelj izaslanstva Nj. E. John Brassil prvi je puta posjetio Vukovar gdje je došao izmijeniti ideje s vukovarskim poduzetnicima, a koje bi mogle rezultirati mogućom suradnjom na obostrano zadovoljstvo.
“Veliki broj Hrvata s područja Slavonije i Baranje živi i radi u Irskoj, posebice u Dublinu. Upravo stoga posebno sam se zainteresirao vidjeti ovaj dio Hrvatske te se upoznati s poviješću grada Vukovara i njegovim stradanjima u Domovinskome ratu,” objasnio je Brassil ističući kako Hrvatska i Irska imaju sličnu populaciju, sličnu kulturu te interes prema sportu pa je stoga mišljenja da dobro prijateljstvo i poslovna suradnja na brojnim područjima može donijeti samo dobro za obje zemlje. Izrazio je želju da se jednoga dana Hrvati iz Irske počnu vraćati svojim domovima te ulažući u vlastite tvrtke prenesu prikupljena znanja i iskustva iz Irske. (cd/Lokalna Hrvatska, foto: Grad Vukovar)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *