Komušina u zadnjim minutama izgubila u Schwenningenu

0

Panthers Schwenningen – KKK Haiterbach 91:81 (20:23; 40:45; 60:63)

Do četiri minute prije kraja utakmice košarkaši Komušine pružali su sjajnu igru, vodili su cijelo vrijeme, da bi na kraju ostali bez nekoliko atoma snage koliko im je nedostajalo da privedu susret kraju i zabilježe pobjedu u Schwenningenu

Komušina je u Schwenningen došla kao apsolutni autsajder. Naime, ekipa Panthersa slovi kao glavni favorit za osvajanje prvenstva i prema tome je i počela susret furioznom serijom od 6:0. Ipak, Komušina je brzo odgovorila, i to putem sjajno raspoloženog Ala Elliotta.

Trener Schwenningena, Alen Velčić, od samog je početka bio vrlo energičan, čak malo i previše, pa su ga suci već u prvoj četvrtini poslali na tribinu. Gosti iz Haiterbacha su vodili nakon prve četrtine s 23-20. Schwenningen kao da je igrao pod ručnom kočnicom, možda i zbog toga što im je u podsvijesti bilo što ih je Komušina u prošloj sezoni pobjedila čak dva puta. Koliko respekta su Panthersi imali naspram gostiju pokazuje i činjenica da je Velčić na parket poslao čak i ozlijeđenoga Milana Dimitrova. Upravo on je uspio igri dati značajne impulse. Isto vrijedi i za brzog i neugodnog playmakera Kristiana Borisova. Ipak, gosti su i dalje vodili, uvelike zahvaljujući opet vrlo borbenom Jurici Zeliću koji je u svoju korist odlučio duel pod koševima protiv Fuada Memčića. Komušina je na poluvrijeme otišla prednošću 45-40.

Ista se igra odvijala i na početku drugoga dijela. Zvijezda Schwenningena Mensah Taylor uspjela je preokrenuti rezultat i činilo se da će Schwenningen ipak lako odnijeti pobjedu. No, Elliott i Buchmiller i ostali igrači iz Haiterbacha nisu se dali baš tako nadvisiti. U zadnju četvrtinu Komušina je opet ušla prednošću 63-60. Štoviše, koševima Ponjavića i Buljana razlika je čak povećana na pet poena prednosti samo četiri minute do kraja susreta!

Ali onda su uslijedile ključne situacije: tehnička pogreška Buchmilleru i  nedugo zatim vrlo upitna tehnička za Elliotta. To je gostima bilo presudno, a Schwenningen je uspio susret privesti kraju i pobjediti s 91-81.

„Odigrali smo danas najbolju utakmicu sezone. Ekipa je dala sve od sebe i zbog tog sam sretan, ali sam nesretan zbog rezultata. Do samog kraja imali smo sve u rukama. No, sada vrijedi dalje zasuati rukave i u nedjelju ostvariti pobjedu“, rekao je trener Mario Marić.

Za Komušinu su igrali: Viktor Buchmiller (11 poena), Domagoj Buljan (8), Al Elliott (32), Mark Grohar (2), Maximilan König (2), Mario Marić, Slaven Ponjavić (8), Jurica Zelić (18)