Francuska deklasirala Dansku u finalu – Duvnjak najbolji u 2013.

0

Francuska je prekinula slavljeničko raspoloženje, koje je trajalo u Danskoj sve do jučerašnjeg finala. Pet minuta prije kraja finala, kod rezultata 39:29 za Karabatića i društvo, francuski igrači su slavili na klupi dok danski navijači nisu mogli vjerovati što im se to upravo dogodilo. Michael Guigou je zabio deset golova za Francuze. Kod Danaca jedino vrijedi istaknuti Mikkel Hansena sa devet golova.

Na prvom Europskom prvenstvu bez Njemačke u utakmicu za treće mjesto Španjolska je pobjedila protiv Hrvatske 29:28 (16:13). Najbolji igrač kod Španjolaca je bio Joan Canellas s osam postignutih golova. Istovremeno je Canellas najbolji strijelac Europskog prvenstva sa 50 zgoditaka. “Lijepo je završiti turnir na ovakav način. Mi smo pobjedili i to je najvažnije, nije bitno koliko sam ja zabio golova”, rekao je Canellas.

Domagoj Duvnjak je s osam golova bio najefikasniji kod Hrvatske. Prije finala Domagoj Duvnjak je službeno proglašen najboljim svjetskim rukometašem u 2013. “Konkurencija je strašna, puno je ovdje dobrih rukometaša i zbog toga sam presretan što sam ja izabran za najboljeg u 2013. Zahvaljujem se mojim trenerima u reprezentaciji kao i klubu i veliko hvala svim mojim suigračima” rekao je Duvnjak.

U “finalu snova” Danci se od prve minuti nisu uspjeli nositi s pritiskom domaćeg terena. Bezidejna igra, nepokretljiva obrana i katastrofalni učinak golmana, domaćin je nakon sedam pobjeda u nizu upravo u finalu doživio pravi potop. Nakon 4:7 (10.) Danci osam minuta nisu uspjeli zabiti gol što su Francuzi znali iskoristiti i otišli na 4:13. No tu katastrofi nije bio kraj, u 22. minuti su zaostajali čak deset golova 7:17.

Francuzi su dokazali svoju klasu. Predvodeni Nikolom Karabatićem (MVP prvenstva) Francuzi su šokirali 14.000 danskih navijača i nakon dvije godine i 11. mjesta na Europskom prvenstvu u Srbiji opet se popeli na vrh Europe. Thierry Omeyer je još jednom dokazao da je najbolji svjetski vratar i redom izluđivao danske napdače.

Danski trener Wilbek se tako oprostio s kormila Danske reprezentacije s porazom 41:32. (cd, foto: Steindy/wiki)