Pregled NBA vikenda

0

Udarna vijest su 62 poena Carmela Anthonya. U pobjedi New York Knicksa nad Charlotte Bobcatsima 125:96 krilni igrač Knicksa je srušio brojne rekorde. Anthony je sa 62 postignuta poena postavio svoj osobni rekord karijere, srušio je rekord franšize kojeg je držao Bernard King sa 60 poena a srušio je i rekord broja poena ubaćenom u Madison Square Gardenu, kojeg je držao Kobe Bryant sa 61 poenom. Nakon prve tri četvrtine Carmelo je skupio 56 poena te je ostao u igri još nekoliko minuta u četvrtoj četvrtini, dok nije srušio Kingov rekord franšize od 60 poena. U statistiku je upisao još i 13 skokova dok su ostal rubrike ostale prazne.

Reprezentativac Bosne i Hercegovina, Mirza Teletović je postigao također rekord karijere u pobjedi Netsa nad Dallas Mavericksima 107:106. Bosanski internacionalac je ubacio 34 poena uz šut 12-18 od čega 7-11 za tricu, još je uhvatio 6 skokova. Nakon utakmice Teletović je rekao: “Samopouzdanje je jako bitno. Kada imate povjerenja u sebe onda je lakše pogađati šuteve, kretati se na parketu i napraviti bilo što u igri. Mislim da je jako bitno biti strpljiv i čekati svoju priliku. Uvijek morate biti spremni kada prozovu vaše ime.”

Vođa Oklahoma Citya dalje nastavlja igrati u velikom stilu. Nakon kratke pauze zbog ozljede ramena, Kevin Durant je ostvario svoj peti triple-double karijere u pobjedi nad Philadelphia 76ersa 103:91. Durant je upisao 32 poena, 14 skokova i deset asistencija. Indiana Pacersi su izgubili devetu utakmicu u sezoni protiv Denver Nuggetsa 109:96. Spomenimo još fantastičnu utakmicu Terrence Rossa u Torontu u kojoj je zabio 51 poen, što na kraju ipak nije bilo dovoljno u utakmici protiv L.A. Clippersa koji su bodove odnijeli doma (118:126).

U reprizi prošlogodišnjeg finala Miami je sredio San Antonio 113:101, Chris Bosh je predvodio prvake sa 24 poena, dok je Tim Duncan s 23 poena bio najefikasnij kod Spursa. Emocionalan povratak doživjeli su Paul Pierce i Kevin Garnett na gostovanju u Bostonu. Nakon 1274 odigrane utakmice Paul Pierce sinoć je odigrao svoju prvu utakmicu kao gost u Bostonovom TD Gardenu. Publika je obojicu bivših igrača pozdravila ovacijama, no Brooklyn nije imao milosti te s pobjedom 79:85 nastavio pozitivan niz u 2014. (cd,foto: Keith Allison/wiki)